Taksim Meydanı'nda nükleere karşı direniş!

Güncelleme: Taksim Meydanı'nda devam eden Nükleersiz Türkiye direnişi, yeni hükümet kurulana kadar aktif kampanyaya ara verme kararı aldı. Kamp sakinleri kararlarını açık bir mektup şeklinde kamuoyuna sundu. Kamp boyunce destek veren herkese teşekkürler. Kampın devamında da bereber olmak dileğiyle. Detaylar için tıklayın.

3 Haziran Cuma sabahı erken saatlerde Taksim Meydanı'nda nükleere karşı barışçıl bir direniş başlattık ve hükümet nükleer santral planlarını iptal ettiğini açıklayana kadar direnişimize devam edeceğiz!

Nükleere karşı direniş kampındaki gelişmeleri canlı takip etmek için:

Facebook sayfamızı takip edin

Twitter sayfamızı takip edin

Demokratik haklarımızı kullanarak Türkiye'de nükleer enerji santrali planlarının iptalini talep ediyoruz. Kamuoyu araştırması da gösteriyor ki Türkiye'nin %64'ü nükleere hayır diyor ve %86'sı nükleer santrale yakın bir yerde yaşamak istemiyor. Mesele nükleer gibi bizim ve gelecek nesillerin hayatını ilgilendiren bir konu olduğunda bir oydan daha fazlası olduğumuzu göstermek için Taksim Meydanı'nda kalacağız.

Sen de katıl!

İstanbul'daysan, oy vermekten fazlasını yap ve karar vericilere sesini duyurmak için Taksim'e gel.

Direnişe katıldığında Facebook Places'ta "Nukleere Karsi Direnis" ve Foursquare'de "Nükleere Karşı Direniş"e check-in yapmayı unutma.

İstanbul dışındaysan ya da gelemeyeceksen direnişi Facebook'ta, Twitter'da ve paylaşabildiğin her yerde paylaş.

blog comments powered by Disqus
Kategoriler
Etiketler