GDO'nun Geri Dönüşü Olmaz!

Sen de hemen imzanı ekleyerek Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'e söyle:

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehdi Eker;

"Bulaşma" adı altında GDO konusunu esnetmeye çalışan yasa tasarısını geri çekin ve gıdamızdaki GDO’ları hemen kanunla yasaklayın. Kendimin ve sevdiklerimin sağlığı için bu konunun takipçisi olacağımı bilmenizi isterim.

 

Not: Zorunlu alanlar asterisk (*) ile işaretlenmiştir.

Lütfen aşağıdaki işaretli alanları düzeltin.

GDO'nun Geri Dönüşü Olmaz!

 
info

Adınız ve soyadınız

info

E-posta

info

Cep telefonu

info

Doğum yılı

GDO'nun Geri Dönüşü Olmaz!

GDO'nun Geri Dönüşü Olmaz!

Geçen sene hep beraber “Yemezler” dedik, gıda amaçlı GDO başvurularının geri çekilmesini sağladık. Kampanyayı kazandık kazanmasına ama GDO'lar yine Türkiye’nin kapısına dayandı.

Mersin Limanı'nda genetiği değiştirilmiş pirinç yakalandı.

Bu skandal ilk patladığında sorumlu bakanların hepsi ayrı telden çaldı. "Nakliyat sırasında bulaştı", "Soyadan bulaştı" diyerek hepimizi uyutmaya çalıştılar. Sonuçta yapılan testler "bulaşma" olmadığını ve pirincin genetiği değiştirilmiş olduğunu kanıtladı.

Bununla da kalmadı… Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı şimdi de "bulaşma" adı altında GDO'ları soframıza getirecek 3 maddelik bir yasa tasarısı hazırladı. Bu tasarı meclise gelirse GDO'lar yeniden gıdamıza girer.

"GDO'lara ben de karşıyım" diyen ve GDO'lu yemle beslenen hayvanların ürünlerinin etiketleneceği sözünü veren Bakan Mehdi Eker'in mevcut yasayı esnetme çabası kabul edilemez. GDO yasasının esnetilmeye değil sıkılaştırılmaya ihtiyacı var.

Artık yeter! Yediklerimizde şaibe istemiyoruz.