200 bin Retweet’e penguenlerle dans

Haber - 26 Ocak, 2018
Tüm dünyada sevilerek izlenen Stranger Things dizisinin yıldızı David Harbour, Greenpeace’e Twitter’dan meydan okudu.

David Harbour, Antarktika Okyanusu’nda dünyadaki en büyük koruma alanının ilan edilmesi için Arctic Sunrise gemisi ile okyanusta araştırmalarını yürüten Greenpeace’e atıfta bulunarak geçtiğimiz pazar akşamı bir tweet attı. Harbour, Antarktika Okyanusu’ndaki gemiye binerek İmparator penguenlerle buluşabilmesi için kaç retweet gerektiğini sordu. Greenpeace’ten gelen yanıt oldukça iddialıydı: 200 bin!


Fakat bu rakam Harbour’ı yıldırmadı. Stranger Things’in ünlü oyuncusu internetten bir çağrıda bulunarak, penguenlerle dans etmek için 200 bin retweet istedi. Harbour’ın, “Internet, dinleyin… Ben verici bir insanım. Fakat şimdi size ihtiyacım var. Penguenlerle dans etmeye gidebilmek için 200 bin retweet’e ihtiyacım var. Lütfen internet. Lütfen bu tweet’i retweet edin. Lütfen. Bir adamın penguenlerine ihtiyacı var”
tweet’i kısa sürede karşılık buldu. 286 bin defa retweet edildi.


Greenpeace’in, hızla 200 bin retweet’e ulaşan Harbour’a yanıtı gecikmedi. Greenpeace, geminin ikinci kaptanı Fernando’nun sonucu resmen açıkladığı kısa bir
video yayınlayarak, “Dans ayakkabılarını hazırla, çünkü Antarktika’ya doğru hızla yola çıkıyorsun. Penguenler seni bekliyor” 

 
Harbour’ın penguenlerle dansını heyecanla bekliyoruz.

Bu Harbour’ın ilk meydan okuma macerası değildi. Ünlü oyuncuya en son bir takipçisi düğününde nikahını kıyması için kaç retweet istediğini. Harbour’ın 125 bin retweet talebi karşılık bulunca, Harbour düğüne gideceğini açıkladı. 

Dünya genelinde aynı anda başlatılan bu kampanyaya aşağıdaki linki ziyaret ederek sen de destek ol. 

>>> antarktika.imza.gp <<<

_fbq.push(['addPixelId', '1478316175734165']); })(); window._fbq = window._fbq || []; window._fbq.push(['track', 'PixelInitialized', {}]);