Záchrana ráje

Stránka - 12 února, 2014
V indonéských pralesích přežívá nanejvýš 400 posledních tygrů sumaterských – a jejich čas na planetě Zemi se pomalu chýlí ke konci.

Některé společnosti ničí jejich domov kvůli rozsáhlým plantážím palmy olejné a známé a námi oblíbené globální značky nedělají dost pro to, aby jejich produkty byly k pralesům šetrné. Místo toho nakupují palmový olej od korporace bez tváře zvané Wilmar International, největšího obchodníka s palmovým olejem na světě, jehož praktiky ohrožují orangutany, slony a tygry, poškozují komunity místních obyvatel a pustoší indonéskou krajinu.

Ale my se to chystáme změnit.

Palmový olej může být produkován i bez ničení pralesů. Můžeme přinutit Wilmar, aby skoncoval s nakupováním palmového oleje zodpovědného za destrukci pralesů, a indonéskou vládu můžeme tlačit k posílení jejich ochrany. Toto se však může stát jen potom, co přesvědčíme naše oblíbené značky, aby se staly přátelskými k tygrům a odstřihly své produkty od ničení deštných lesů.

Máte právo vědět, jestli je vymírání tygrů sumaterských zaviněno mj. výrobky, které každý den využíváte, a my chceme, aby se výrobci těchto produktů podřídili Vašim požadavkům.

Takže pomáháme našim oblíbeným výrobkům dosáhnout kompletní změny.

Chceme, aby pralesy měly své místo v naší budoucnosti. Chceme zachránit tento tropický ráj. Na našich ulicích i na internetu sledujeme naše oblíbené značky a žádáme je, jejich vedení i jejich zaměstnance, aby chránili poslední domov tygra sumaterského. Šíříme toto poselství dál, aby se naši přátelé a kulturní i političtí představitelé připojili k nám. Váš hlas je mocný. Dokázali jsme to již předtím a víme, že můžeme vyhrát i tentokrát.