Zachraňme Arktidu

Přečtěte si více

 

Klára Issová

Klára Issová

Klimatické změny, které doléhají nemile i na nás, velmi úzce souvisí s necitlivými zásahy člověka do přírody, ať už je to kdekoli. Proto podporuji vyhlášení chráněné oblasti v Arktidě.

Chci se přidat

Tata Bojs

Tata Bojs

Milan Cais: Ptáte se proč jsem do toho Shell? No... s tím autem jsem na tom podobně jako Jiří Dědeček...přiznávám. U Shellu ale zásadně netankuju a není to jen díky jejich chystané invazi na Arktidu. Těch surových zářezů do planety mají na svých gumových hadicích vícero. Nebylo by špatný nějak zařídit panu řediteli Shellu blízké setkání s ledním medvědem samotářem přímo v Arktidě. Takovou malou pracovní večeři v širé ledové planině. Dobrou chuť méďo.

Mardoša: Do Arktidy se asi v životě nepodívám. Vzhledem ke své zimomřivosti v to i trochu doufám. Přesto si přeji, aby i nadále platilo to, co jsme se o ní učili ve škole. Tedy že je to země věčného sněhu a ledu. S důrazem na slovo "věčného".

Chci se přidat

Marta Kubišová

Marta Kubišová

Arktidu je potřeba uchránit od jakýchkoliv komerčních zájmů - v opačném případě by se nedochovala dalším generacím a obávám se, že by se tím mocně urychlil zánik této planety.

Chci se přidat

Olbram Zoubek

Olbram Zoubek

Fandím zeleni i míru. Představuji si greenpeaceáka (nebo greenpeaceačku) jako rytíře stojícího osamoceně proti šikům nepřátel nebo jako Bajaju bojujícího s devítihlavou saní. Nebo jako Davida v zápase s Goliášem. Statečné srdce mu přát nemusím, to má. Ale přeji mu dostatek oblázků do praku v tobolce. A tyto doplňovat je i v našich silách. Jeden z doplňovatelů.

Chci se přidat

Simona Babčáková

Simona Babčáková

Je nezbytně nutné připustit si souvislost všeho se vším.
Uvědomit si, jak fatální ekologický dosah by měla do 30 let jakákoliv katastrofa.

Chci se přidat

Jiří Dědeček

Jiří Dědeček

Podpořil jsem kampaň na ochranu Arktidy, protože jeden z mých strýců z matčiny strany je lední medvěd. Původně jsem měl po něm dokonce dědit, ale hodně jsem si to pokazil koupí dieselového peugeota. Už léta mě nechává kontrolovat, jestli netankuju u Shellu, to by byl mezi námi definitivní konec... Pevně věřím, že až se dozví o mé podpoře, začneme si zase aspoň psát...

Chci se přidat

Petr Vacek

Petr Vacek

Proč se starám o to, co se děje v Arktidě, když žiju uprostřed Evropy?  Protože pomalu zjišťujeme (nejen já), jak je naše planeta malá a citlivá a že se nás týká i to, co se děje na druhé straně Zeměkoule. Těžba ropy v Arktidě je nesmyslná nejen kvůli ochraně arktické přírody. V době, kdy hrozí - a vlastně již probíhají -  klimatické změny, je pošetilost otvírat nová ložiska fosilních paliv. Je třeba hledat jinou cestu, cestu úspor a obnovitelných zdrojů. A mimo to - chci, aby i ve světě mých dětí nebyli lední medvědi jen pohádkou.

Chci se přidat