I když Den Země byl v úterý, my jsme ho oslavili v sobotu na hradě Veveří. Podtématem události byly tentokrát lokální produkty. I když se zabýváme globální problematikou, s tématem jsme si poradili.

Den Země v Brně

Tak jak každý rok byly i letos pro děti i rodiče připraveny zajímavé aktivity, my jsme se rozhodli pro aktivitu s rybami. Uspořádali jsme si workshop, kde jsme vyrobili ryby tak, aby se co nejvíce podobali svým živým kamarádům.

Děti při vstupu do areálu dostaly sáček, do kterého sbíraly kuličky, čím víc, tím lépe. Ty byly na stanovišti každé z přítomných organizací a dávaly se dětem za splnění nějakého speciálního a náročného úkolu.

Na našem stánku musely lovit rybičky, které byly na zadní straně opatřeny druhovým jménem a informací, jestli jsou již přelovené nebo naopak vhodné ke konzumaci. Hra měla nečekaný úspěch a tak jsme se měli co s udicemi rozplétat. Za vylovení tří ryb byli malí rybáři obdařeni samolepkou dle vlastního výběru a kuličkou.

Den Země v Brně

Zatímco děti trpělivě lovily rybky, my jsme úspěšně lovili doprovod - rodiče a prarodiče. Ti od dostali informace a instrukce k rybímu průvodci, měli možnost podepsat naše aktuální petice a samozřejmě dostali pozvánku na náš srpnový lidský řetěz do polského Gubinu. Všech sedm statečných dobrovolníků s nasazením a úsměvem komunikovalo s návštěvníky. Všichni se do aktivit tak zabrali, že nás museli sami pořadatelé vyhánět, že už chtějí jít domů a prosili nás, ať už si s dětmi nehrajeme.

Už se těšíme, až se zase za rok zúčastníme. Díky organizátorům nás netrápil hlad a návštěvníci dokázali navodit skvělou atmosféru. Teď už zbývá jen doplnit materiály a vyrazit na další akci.