Tygr sumaterský

Dnes děláme tlustou čáru v ochraně pralesů.

Tisíce lidí po celém světě se přidávají k celebritám jako je Joaquin Phoenix (Walk the line), Paul Wesley (Upíří deníky), Gillian Anderson (Akta X) či Kellan Lutz (Twilight sága), kteří jasně vyjadřují svůj nesouhlas: nechceme být součástí mašinerie, která vede k vyhubení sumaterských tygrů!

Joaquin Phoenix

Greenpeace dnes vydává Tygří Manifest: první část celosvětové kampaně za záchranu domova sumaterských tygrů a za vyloučení „špatného“ palmového oleje z produktů naší denní spotřeby.

Palmový olej, který najdeme téměř ve všem zboží v našich supermarketech, je jednou z největších hnacích sil dramatického odlesňování v Indonésii.

V říjnu minulého roku jsme odhalili, že naprostá většina lesů vykácených pro plantáže produkující palmový olej v letech 2009-2011 byla domovem vzácných tygrů.

Není nutné ničit pralesy pro výrobu palmového oleje, ale výrobci produktů, které používáme každý den, z nás dělají součást této šílené destrukce, protože zcela bez kontroly nakupují palmový olej a používají ho ve svých výrobcích.

Je ve vaší moci to zastavit

Zabránit vyhubení tygrů a ochránit pralesy je možné. Díky celosvětovému tlaku se už podařilo přimět největšího obchodníka s palmovým olejem zavázat se k nulové deforestaci.

Celosvětoví producenti palmového oleje společně s Greenpeace a dalšími neziskovými organizacemi zavádějí nový standard pro používání palmového oleje v Palm Oil Innovation Group.

Velké společnosti jako Nestlé, Ferrero, L´Oreál a Unilever (vlastník značek jako je Dove a Ben & Jerry's) začaly dělat kroky, aby eliminovaly ničení pralesů.

 

„Čistý“ palmový olej je možný

Byl jsem u toho, když přijely buldozery a viděl jsem ničení pralesa z první ruky. Jen já sám tyto stroje zastavit nedokážu. Jako vedoucí kampaně proti ničení pralesů tady v Indonésii Vám ale mohu potvrdit, že potřebujeme co nejvíc hlasů z celého světa. Přidejte se k celosvětovému hnutí požadující produkty, které neškodí tygrům a neničí se kvůli nim pralesy.

Tygří manifest spojuje všechny, kteří požadují po svých oblíbených značkách, aby přestaly přispívat k ničení pralesů. Dnes začíná první část kampaně za záchranu domova tygra sumaterského a za eliminaci „špinavého“ palmového oleje v produktech, které denně používáme.

Bustar Maitar je vedoucí indonéské pralesní kampaně v Greenpeace International.