Kdo by neslyšel o populárním Sportisimo 1/2 maratonu. Běžecké slavnosti, kvůli které zachvátí hlavní město Prahu dopravní chaos. Takto jsem to vnímal já, do doby dokud jsem jej poprvé neběžel...

Greenpeace na pražském 1/2Maratonu

Stává se zvykem, že běžec při takových akcích neběží pouze sám za sebe, ale že propaguje nějakou organizaci, která je mu názorově blízká. To je i můj případ a moje volba padla, jak jinak, než na Greenpeace - oblékl jsem si kampaňové tričko organizace, k čemuž se s radostí připojil ještě jeden můj známý.

Greenpeace na pražském 1/2Maratonu
Během akce jsme rozdávali informační letáky, kdy jsme zvali lidi na celoevropský happening, který se bude konat 23. srpna na polsko-německých hranicích v obci Guben. Jde o přeshraniční živý řetěz několika tisíc lidí, kteří svými těly propojí dvě obce, ve kterých se mají kvůli těžbě otevírat nové uhelné doly. Cílem Greenpeace je ukázat politikům, že myšlenka otevírání nových uhelných dolů patří již na smetiště dějin. Přestat se vrtat v zemi a upřít svůj zrak k nebesům!

Atmosféra závodu byla úžasná, tisíce lidí v pohybu, rychlá trasa a počasí na jedničku! Doufejme, že někoho naše pobídka trkne a alespoň se zamyslí na nad touto problematikou. Ano, zamyslet se, to je první krok k tomu, aby se něco začalo měnit. A to činí Greenpeace spokojené, stejně jako jsem spokojen já se svým časem, který byl celkem hluboko pod dvěma hodinami.