Jak snížit svou vlastní uhlíkovou stopu? Jeden z největších kroků můžete udělat, když omezíte hovězí maso a mléčné výrobky. Greenpeace se sice v souvislosti s klimatickými změnami nejvíce soustředí na podporu obnovitelných energií a odklonu od fosilních paliv, zajímají nás ale i další způsoby jak chránit sebe i životní prostředí.

Ecological produce at Raspail Market in central Paris.:. Ekologické produkty na trhu Raspail v centru Paříže.

Stejně jako doprava spoléhající na fosilní paliva má i produkce masa vliv na životní prostředí. Každodenní konzumace hovězího má vliv na naši spotřebu vody i uhlíkovou stopu. Ve studii, kterou provedl Poradní výbor pro pokyny pro stravování USA, se píše: „Na základě konzistentních důkazů lze všeobecně říci, že strava, která se skládá především z rostlinných potravin (např. ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků, luštěnin, ořechů a semen) a má nižší poměr živočišných složek, je zdravější a má menší negativní vliv na životní prostředí (emise skleníkových plynů a spotřeba energie, půdy a vody), než jaký má strava současného průměrného Američana.“

Teď už víte, proč změnit způsob stravování. Ale kde začít? Přinášíme vám několik rad, jak omezit konzumaci masa.

Food illustration of a farm created by Instagram food artist and enthusiast Ida Skivenes:. Ilustrace farmy vytvořená z jídla foodartistkou Idou Skivenesovou.

1. Váš žaludek, vaše pravidla

To, jak se stravujeme, je pro každého z nás velmi osobní věc. To znamená, že nemusíte dodržovat pravidla a trendy ostatních. Někteří lidé například přestali jíst maso, ale jedí mořské plody z udržitelného rybolovu a někteří lidé jedí vejce od vlastních slepic. Freegani pro změnu jedí maso a mléčné výrobky pouze tehdy, když skončí jako odpad. Bojují tak proti plýtvání jídlem. I to jsou sympatická rozhodnutí udělaná z etických a ekologických pohnutek. Dokud jste v bezpečí, zdraví a rozhodujete se sami za sebe, je každá vaše volba týjakící se omezení živočišných produktů naprosto v pořádku.

arm workers pack organic produce with their child at Shared Harvest Farm in Tongzhou, China.:. Farmáři v Číně spolu se svým dítětem balí ekologické produkty. 

2. Klidně začněte zlehka

Pokud vás děsí představa, že byste teď hned měli přestat jíst maso, zkuste na to jít postupně. Existují iniciativy jako bezmasé pondělky (Meatless Mondays), kdy lidé přestanou jíst maso na jeden den v týdnu. I to může být skvělým odrazovým můstkem (a kromě toho potáhnete za jeden provaz se Sirem Paulem McCartneym nebo Chrisem Martinem). Až budete příště v restauraci, můžete si taky objednat bezmasé jídlo. Nebo přestaňte nejdřív jíst druhy masa, které jsou nejnáročnější na přírodní zdroje, například hovězí, a pak teprve nahrazujte jiné.

Francesca Kitheka from Kenya holds pigeon peas. In Kenya, farmers are effectively applying ecological farming practices that are increasing their ability to build resilience to and cope with climate change.:. Francesca Kitheková sbírá kajan indický. Keňští farmáři úspěšně uplatňují pravidla ekologického zemědělství, které jim pomáhá odolávat změnám klimatu.

3. Mluvte s přáteli a svými blízkými

Naše stravování se může týkat i lidí, se kterými žijeme a se kterými se často vídáme. Pokud se ve vaření s někým střídáte, rozhodně s nimi své rozhodnutí proberte a pokuste se vymyslet plán. Třeba můžete občas vařit večeři každý pro sebe nebo připravovat maso zvlášť - nebo mohou vaši blízcí změnit stravování spolu s vámi!

Když půjdete k někomu na návštěvu, dejte jim včas vědět, že nejíte maso. Můžete přinést jedno či dvě vegetariánská jídla na ochutnání, nebo se nabídněte, že přijdete dříve a pomůžete s vařením. Nový způsob stravování vám nesmí vzít radost ze života. Naopak!

Farmer's markets like this one in Slovakia, sell produce made with love for the nature and environment, without using chemicals.:. Na farmářských trzích, jako je třeba tento na Slovensku, se prodávají produkty vypěstované s láskou k přírodě a životnímu prostředí bez použití chemikálií.

4. Internet, váš nejlepší přítel

Na internetu je všechno, co vegetarián či vegan potřebuje: od nutričních informací přes vegetariánské recepty až po pomoc při hledání bezvadných náhrad za ingredience.
Jestli jste v kuchyni nováčkem, přečtěte si nejdřív něco o tom, jak vařit bez masa.

Pokud máte mlsný jazýček, nad těmito veganskými dezerty se vám budou určitě sbíhat sliny.

A kdybyste si nebyli úplně jistí, kde sehnat ‚vejce‘, které přijde do bezvaječného čokoládového dortu, podívejte se na 11 triků do kuchyně, které by měl znát každý vegan.

You can have your (vegan) cake and eat it too!:. Svůj veganský dort můžete mít i sníst!

5. Co když teď nemůžu přestat jíst maso?

I kdybyste teď zrovna nemohli nebo nechtěli přestat jíst maso, je pořád spousta věcí, které můžete udělat, abyste snížili svoji potravinovou stopu. Můžete nakupovat lokální potraviny a bioprodukty, přestat jíst průmyslově zpracované nebo zabalené potraviny nebo si sami pěstovat ovoce a zeleninu. Existují i způsoby, jak jíst maso a mléčné produkty, ale zároveň snížit svoji uhlíkovou stopu: můžete zkusit ekologičtější a šetrnější způsoby chovu nebo pěstování - například zvířata z biofarem či vajíčka od slepic s volností pohybu.

A farmer uses cattle to plow his field in Kammavaripalli Village, Bagepalli, India:. Farmář v Kammavaripalli Village u indického města Bagepalli oře své pole pomocí dobytka.

Rozhodnout se pro nový způsob stravování je těžké – ale když jednou začnete, jde to samo! Ale i když občas zapomenete, nebo se neudržíte, buďte k sobě shovívaví a vytrvejte.

Jste připravení změnit svoje stravování i dopad na planetu Zemi? Začněte ještě dnes!

Rashini Suriyaarachchi pracuje oddělení digitálních komunikací v Greenpeace Australia Pacific. Za překlad děkujeme dobrovolnici Evě Heczkové.