V sobotu 17. května jsem se v rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko přidal k pražské skupině dobrovolníků organizace Greenpeace, která si za cíl zvolila úklid černé skládky na okraji Prokopského údolí v Praze. Organizaci Greenpeace znám z médií snad více než 20 let, ale teprve přibližně před dvěma lety jsem začal alespoň malou trochou přispívat na provoz české pobočky.

Mám rád okolo sebe pořádek hlavně v přírodě, kam si chodím odpočinout a nabrat novou sílu pro další práci, takže podobné "výlety" s pytlem na odpad čas od času provádím i jinde. O tom, jaký je to boj s tímto snad českým národním sportem, by se dalo napsat více než dost.

 

Náhoda tomu chtěla a tak se výlet jen tak s holinkami v batohu vydařil. Ráno před úklidem nebyla předpověď počasí dobrá, sucho mělo být jen dopoledne, odpoledne trvalý déšť.

Přibalil jsem si proto ještě slabou nepromokavou bundu a vyrazil směr "Prokopák" s myšlenkou buďto "je" cestou potkám nebo se projdu po Prokopském údolí, kde jsem zatím ještě nebyl a poznám zase další kousek země. A našel jsem. I když jsem přišel až před polednem neohlášený a jen tak, rukavic a pytlů bylo dost a alespoň malou pomocí jsem přispěl, myslím, k pěknému celkovému výsledku. Pražská parta dobrovolníků jsou báječní lidé.

Zbývá snad si jenom přát, aby se "přičinliví" spoluobčané nesnažili tuto skládku honem honem obnovit a tato část Prokopského údolí zůstala čistá napořád.

Foto: Polina Davydenko