Rok 2014 byl pro naši kampaň za záchranu Arktidy přelomový. Je těžké uvěřit, že od zahájení kampaně v roce 2012 se naše řady rozrostly na více než 6 milionů lidí a nabývají na síle každý den.
 
Tady je 5 hlavních kroků, kterých jsme společně dosáhli v tomto roce:
 
1. Prezentovali jsme v OSN náš požadavek na zřízení rezervace v Arktidě

 
Generální tajemník Organizace spojených národů Pan Ki-mun poznal sílu našeho hnutí, když jsme mu předali více než 6,5 milionů podpisů na petici za záchranu Arktidy na setkání OSN v září 2014.
 
2. Ukončili jsme partnerství firem LEGO a Shell

 
S pomocí více než milionu lidí po celém světě a nejúspěšnějšího Greenpeace online videa všech dob jsme přesvědčili firmu LEGO, aby po 50 letech přestala spolupracovat s ropnou společností Shell.
 
3. Politici a celebrity podpořili naši vizi rezervace v Arktidě

 
Evropský parlament podpořil naši vizi o Arktické rezervaci a  více než tisícovka známých osobností podepsala deklaraci o ochraně Arktidy. Prezident Tong z ostrovního státu Kiribati a oskarová herečka Emma Thompson se s námi vypravili do Arktidy, aby na vlastní oči viděli tamní nádhernou přírodu a pochopili, jakým hrozbám čelí.
 
4. Kvůli ochraně přírodní rezervace jsme na 90 hodin obsadili vrtnou soupravu

 
Kvůli ochraně Medvědího ostrova, přírodní rezervace v norské části Arktidy, v jehož blízkosti se chystá těžba ropy, jsme na 90 hodin obsadili vrtné zařízení norské firmy Statoil.
 
5. Bránili jsme seismickému průzkumu v kanadské části Arktidy

Spojili jsme síly s drobnou komunitou Inuitů u řeky Clyde v kanadské části Arktidy, abychom zabránili nebezpečnému seismickému průzkumu v jejich vodách.
 
 
To jsou opravdu skvělé úspěchy, ale hodně práce je ještě před námi: v roce 2015 plánuje firma Shell těžit ropu v křehké Aljašské části Arktidy.
 
Naše největší šance zastavit toto šílenství je teď - před tím, než začne. Doufáme, že můžeme počítat s Vaší podporou v nadcházejících měsících a přejeme Vám vše nejlepší v příštím roce.

Společně můžeme zachránit Arktidu. Klikněte zde a připojte se k hnutí.