V průběhu pěstování, balení, převozu a vaření mají potraviny, které jíme, obrovský dopad na Zemi. Naštěstí můžeme náš jídelníček upravit velmi snadno. Tady je několik prvních kroků ke stravování přátelštějšímu k životnímu prostředí.

Pokud přemýšlíte, jak změnit svůj jídelníček, abyste byli zdravější, je možná načase přemýšlet také o tom, jak se stravovat, aby i naše planeta byla zdravější. Tady je pět rad, jak můžete snížit svůj vliv na svět:

1. Vyzkoušejte „módní“ zeleninu

Možná jste už slyšeli o kapustě – listové zelenině, která se v nedávné době stala superstar zdravého stravování. Vědci doufají, že v jejích šlépějích budou následovat chaluhy (čtete správně, skutečně mluvíme o mořských řasách) a stanou se hlavní složkou výživy, která je přátelská k životnímu prostředí.

Chaluhy rostou spíše v mělkých pobřežních vodách než v hlubší proudící vodě a potřebují ke svému růstu jen minimum živin. Podle neziskové organizace Grist navíc pomáhají chaluhy rovněž filtrovat odpadní látky a různé toxiny, které znečišťují naše oceány. Chaluhy také rostou tak rychle, že do svých těl výborně pohlcují uhlíkové emise. Zkrátka vedou na všech frontách!

Zjistěte víc o budoucnosti chaluh jako lepších, přírodě více nakloněných sester kapusty v tomto blogu od našich přátel z Greenpeace US.

Fotograf: Marla Aufmuth, http://www.marlaaufmuth.com/

  • 2. Vyhazujte méně jídla

Podle organizace Grist by se jídlo vyhozené na celém světě stalo třetím největším původcem klimatických změn, kdyby se z něj stal ostrov. V západním světě se tak děje zejména kvůli nedostatečnému kompostování, plýtvání, kvůli kosmetické probírce farmářů a supermarketů (nevzhledné výpěstky se vyhazují) a neefektivním dodavatelským řetězcům – což jsou všechno věci, kterým lze snadno předejít.

Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) udává, že přibližně třetina celosvětové produkce potravin se vyhodí. V nové zprávě FAO sleduje obrovský dopad na životní prostředí, který toto plýtvání má:

„Nebudeme-li přihlížet k emisím skleníkových plynů uvolněných při změnách půdy, uhlíková stopa vyprodukovaných a nespotřebovaných potravin se odhaduje na 3,3 tuny CO2. Vyhozené potraviny jsou tak třetím největším producentem uhlíkových emisí po USA a Číně. Celosvětově množství promarněné modré vody (což znamená spotřeba povrchové vody a hloubkových zdrojů) činí zhruba 250km3. To odpovídá ročnímu průtoku řeky Volhy nebo trojnásobnému objemu Ženevského jezera. A konečně vyprodukované, ale nespotřebované jídlo zbytečně zabírá téměř 1,4 miliardy hektarů půdy. Což představuje zhruba 30% plochy zemědělské půdy na celém světě.“

Co můžete udělat:

  • Než vyrazíte na nákup, zkontrolujte lednici a spíž
  • Moudře využívejte zbytky – přeměňte ovoce a zeleninu, které jsou již mírně za zenitem, v chutné smoothies a polévky!
  • Pokud můžete, pěstujte si své vlastní jídlo

3. Snižte spotřebu masa a ryb

Už jsme vás informovali o tom, jak náročné na spotřebu vody je doručit maso z farmy až na váš stůl, ale nový výzkum zjistil, že maso, které jíte – a to zejména červené maso – má rovněž obrovský dopad na váš přínos ke klimatickým změnám.

Britské noviny The Guardian psaly, že pokud přestaneme jít červené maso, poklesnou uhlíkové emise stejně, jako když přestaneme jezdit autem. Další výzkumy každodenních stravovacích návyků zjistily, že stravování britských milovníků masa způsobí uvolnění dvojnásobně většího množství emisí, které mají vliv na oteplování planety, než kolik uvolňují jejich vegetariánští spoluobčané.

Avšak trvale neudržitelně nejíme pouze na pevnině. Naše zvyky při konzumaci mořských plodů a změny klimatu způsobené lidmi poškozují naše oceány. Musíme celosvětově dramaticky zlepšit rybářské metody a bojovat se zamořováním oceánů a jejich okyselováním. Přečtěte si více zde.

Co můžete udělat:

  • Když už hovězí maso jíte, vybírejte si raději maso z dobytka krmeného trávou než zrním
  • Pokud nemůžete vyloučit maso ze svého jídelníčku, pokuste se přidat k lidem jako sir Paul McCartney a Chris Martin tím, že začnete praktikovat Bezmasé pondělky
  • Pokud už jste vegetariáni a jste z toho nadšení, můžete zkusit ještě víc zmenšit svou uhlíkovou stopu úpravou svého stravování.

4. Zjistěte si, kdo vyrábí vaše jídlo

Mezi jedny z nejblaženějších nevědomostí, které si lidé hýčkají, patří, že otroctví je noční můrou minulosti. Naneštěstí tvoří otrokářství stále celosvětový průmysl, ve kterém se každoročně protočí 32 miliard dolarů a který se pravděpodobně dotýká celého dodavatelského řetězce vašich oblíbených potravin.

V současnosti pomáhá Greenpeace průmyslu a vládám, aby zlepšily podmínky lidí pracujících v rybářském průmyslu, kteří každodenně čelí jedněm z nejhorších pracovních podmínek na světě. Dělníci se setkávají s celou škálou problémů, které variují od extrémně nízkých mezd, nedostatečných hygienických opatření, nedostatku bezpečnostního vybavení, nedostatku osobního prostoru a dlouhé pracovní doby až po zdokumentované případy nucených prací, nelegální obchody s lidmi a dokonce i vraždy na moři.

Otroctví nemá místo v našem světě, na policích našich supermarketů ani na stolech v našich restauracích. Abyste našli jídlo s čistým dodavatelským řetězcem, můžete využít tento úžasný průvodce etickým nakupováním.

5. Jezte lokální potraviny

Velmi snadným způsobem, jak omezit trvale neudržitelnou produkci jídla, přepravu na extrémní vzdálenosti a produkci nadbytečně velkých balení, je kupovat lokální produkty.  Pro naše klima, prostředí i ekonomiku je velmi důležité zjistit, kde a jak bylo naše jídlo vypěstováno – a co je lepší, než nakupovat přímo u zdroje?

 

Rashini Suriyaarachchi pracuje jako digitální asistentka v Greenpeace Australia