Medvědi na náměstí Republiky

Medvědi na náměstí Republiky? Nebylo to už tady náhodou? V Greenpeace neustále přemýšlíme, jak dělat věci lépe a efektivněji. Prostředky na naši činnost získáváme pouze od neanonymních dárců, kterým chceme být vždy a všude schopni se podívat do očí a říct, kam směřují jejich těžce vydřené peníze. Zároveň pořád přemýšlíme, jak získávat dárce nové, abychom jako organizace měli větší a silnější dopad na svět kolem nás. Známkou efektivity je i schopnost dělat více činností zároveň. Třeba hledání ochránců Arktidy, zisk nových dárců a oslava sv. Valentýna.

Medvědi na náměstí Republiky

Na začátku bylo slovo - to slovo bylo plán. Vše začíná plánem na bílé tabuli.

Medvědi na náměstí Republiky

Když máte plán, je potřeba lidí, kteří jej chtějí zmáknout. Moc díky mezinárodním dobrovolným chlupáčům Azdrenovi a Gabrielovi. 6 hodin v upocených kostýmech na Valentýna rozhodně znamená žádné večerní rande. Moc díky našim českým dobrovolníkům Prokopovi, Pavlovi a Martině. Je úžasné, kolik energie k překonávání překážek v sobě mají – perfektní medvědí průvodci. Moc díky celému DD týmu – Kikině, Marii, Zuzaně, Markovi, Ondřejovi. Získávat nové dárce, podpisy pod petici a ještě k tomu dělat blázniviny? Jj, kdo jiný než oni by to mohl zvládnout.

Medvědi na náměstí Republiky

Když máte plán a lidi, tak už zbývá snad jenom energie a nadšení. K tomu stačí pár milých slečen (a jednoho kluka) rozdávajících objetí zdarma a hned se vám chce pracovat radostněji a intenzivněji!

Medvědi na náměstí Republiky

Tak jo, máme plán, lidi, energii a nadšení. Teď už se jenom vypořádat s tou všeprostupující komercí červených srdíček a zabrat si teritorium jenom pro medvědy. Chudák slečna, snad ji moc nemačkal.

Medvědi na náměstí Republiky

Plán, lidi, energie, nadšení a teritorium by bylo pořád málo, kdyby u toho chyběla trocha ryzí grínpísácké provokace. Medvěda brumlajícího na lidi vystupující z eskalátoru jsem bohužel vyfotit nestihl, tak aspoň pana high four.

Medvědi na náměstí Republiky

S celou touhle výbavou se už dá i něco podniknout. No řekněte, zastavíte se jim, až je příště potkáte?

Medvědi na náměstí Republiky

Spousta lidí do toho šla dobrovolně. Někdo ale potřeboval popostrčit – jen se koukněte na totálně obleženou slečnu vzadu… Díky upisovači i upisovaní.

Medvědi na náměstí Republiky

Když se dobře usmíváte, lidé se k vám rádi vracejí aneb vysmátí medvědi po 3 hodinách pózování.

Medvědi na náměstí Republiky

Jak ukončit akci? Převléknout se a jít domů? Nikdy! To radši půjdeme přes půl města v medvědím kostýmu.

300 nových ochránců Arktidy, 10 nových dárců, spousta úžasných zážitků, kvalitních fotek a lidských příběhů si to zaslouží.

Chcete také pomoci?

Dejte prosím LIKE zde, zde a zde.

Nezapomeňte také podepsat petici za záchranu Arktidy!