Zjistili jsme, že Shell si dělá opravdové starosti kvůli naší kampani za ochranu Arktidy. Minulý měsíc prezentoval poradce Shellu pro Arktidu Robert Blaauw firemní plány na konferenci „Arktická budoucnost“.

Zmínil, jak namáhavé to bylo „mít vítací výbory všude, kde se Shell objevil na veřejnosti“. Myslel tím vás všechny – Ochránce Arktidy, kteří jste se zapojili do akcí po celém světě.

A možná ještě zajímavější byl tento snímek z prezentace. Tyto obrázky znázorňují hlavní překážky, na něž Shell během vrtných prací v Arktidě narazil.

V pravém dolním rohu vidíte naši webovou stránku kampaně Zachraňme Arktidu (hned vedle vzdorně vyhlížející sovice sněžní) jako jednu z hlavních překážek, které stojí Shellu v cestě k jeho bezohlednému arktickému dobrodružství. Díky více jak dvěma milionům lidí, kteří přidali svůj hlas za ochranu Arktidy, se naše kampaň stala nejsilnějším hlasem v arktické debatě.

Vaše podpora nám pomáhá na tuto obrovskou ropnou firmu neustále tlačit. Můžou mít třeba všechny peníze světa, ale my máme na své straně nadšené lidi, kteří chtějí Arktidu zachránit pro lidi a zvířata, kteří tam jsou  doma. Shell ví, že pro jejich snahu získat arktickou ropu představujeme skutečné nebezpečí, které musí brát vážně. Jeho právníci se proto snaží dělat všechno možné, aby nás umlčeli.

Drobnosti, jako je tahle, nám ukazují, že se o naší kampani ví. Příští rok chceme, aby nás pan Blaauw zmínil znovu, ale tentokrát jako důvod k rozhodnutí Shellu nechat Arktidu na pokoji. 

James Turner - vedoucí komunikace v kampani na ochranu Arktidy