Ruská ropná společnost Gazprom, která prohlásila, že „Arktická třicítka“ vezla něco „podobného bombě“, není příliš proslulá dodržováním bezpečnostních zásad. Nicméně na svých stránkách uvádí, že pro případ katastrofy v Arktidě má „neustále přítomná“ havarijní plavidla:

„Poblíž plošiny jsou v neustálé pohotovosti dva víceúčelové ledoborce „Vladislav Strizhov“ a „Jurij Topchev“. Tato plavidla jsou vybavena nejmodernějším vybavením k nouzovému sběru uniklé ropy. [sic]” (Zdroj).

Ale v současné chvíli není poblíž zastaralé ropné plošiny Gazpromu Prirazlomnaja ani jeden tento ledoborec.

Prirazlomnaja

Expert na ropné úniky ze Southamptonské univerzity Simon Boxall prohlásil, že hledání ropy v Arktidě je už ze své podstaty nebezpečné. Boxall byl vedoucím odborníkem na mořské prostředí, který hrál klíčovou roli při analýze katastrofy ropné plošiny Deepwater Horizon firmy BP.

„Je nevyhnutelné, že dojde k úniku – naprosto jistě. Očekávám velkou havárii v nepříliš vzdálené budoucnosti. Byl bych překvapený, kdyby k tomu nedošlo.“

To znamená, že toto „nejmodernější vybavení k nouzovému sběru uniklé ropy“ je víc než tři dny plavby daleko od jakékoli možnosti se s ropným únikem v křehké Arktidě vypořádat.  Navzdory tomu, že tyto lodě mají být „trvale připraveny k nouzovému zásahu“, to vypadá, že si daly při ochraně Arktidy pauzu. A to bez ohledu na rizika, která plány Gazpromu  (a také jeho partnera Shellu) na těžbu ropy v Arktidě představují.

Loď číslo 1: Vladislav Strizhov opustil plošinu v sobotu večer (16. listopadu) a vrátil se zpět do Murmansku. Plavba zpátky k plošině by mu od místa zakotvení trvala zhruba 3 dny a 7 hodin (při průměrné rychlosti 13 uzlů).

Loď číslo 2: Jurij Topchev opustil plošinu ve středu večer (11. listopadu) a před pár hodinami opustil přístav Archangelsk. Plavba zpět bude trvat zhruba 3 dny a 15 hodin (při průměrné rychlosti 13 uzlů).

A pokud vás nevyděsilo tohle, viděli jste už krátké video, které jsme o jejich prastaré plošině našli?

 

A žádné záchranné plavidlo v dohledu…