Arktidu opět ohrožují ropné společnosti.

V průběhu minulého roku jsme viděli, jak je těžba ropy v Arktidě riskantní. Jedna z největších a nejmocnějších světových korporací společnost Shell vedla útok na tuto oblast, ale množství jejch totálních selhání ji přinutilo pozastavit svůj arktický těžební program.

Zachraňme Arktidu před Shellem a jeho ruskými kamarády

Shell to však zatím ani náhodou nevzdává. Místo toho podepsal dohodu s Gazpromem a ruským prezidentem Vladimírem Putinem, který zeširoka otevřel zadní vrátka ruského dvorku a pozval Shell těžit do ruské Arktidy, kde je korupce denním chlebem a ropné společnosti prakticky bez kontroly.

Ruská část Arktidy se rychle stává novým bojištěm, kde bude bitva o záchranu Arktidy vybojována nebo ztracena. Velký ropný únik – podobný tomu v Mexickém zálivu, který měla na svědomí ropná plošina Deepwater Horizon společnosti BP – je téměř nevyhnutelný, pokud bude ropným gigantům dovoleno v Arktidě působit. Představuje to obrovskou hrozbu pro komunity původních obyvatel i pro populaci polárních medvědů.

Podívejte se na animaci, chcete-li se dovědět, jak špatní jsou noví přátelé Shellu.

Ironií je, že jediným důvodem, proč zde Shell a Gazprom mohou vůbec těžit, jsou klimatické změny, které způsobily tání arktické polární čepičky. Společnosti zde chtějí těžit právě ta fosilní paliva, která tání způsobila. Je to zakletý kruh a je načase udělat vše proto, abychom ho prolomili.

Prvním krokem je vytvořit globální hnutí dostatečně velké, aby se mohlo postavit nejmocnějším korporacím na světě.

Za pouhých 12 měsíců narostlo hnutí Zachraňme Arktidu na více než 3 miliony lidí a v mocenských kuloárech začíná o nás být slyšet. Jediný důvod, proč Shell přerušil své plány na těžbu v Arktidě, je ten, že věděl, že není schopný v této oblasti těžit bezpečně. Věděl, že když se na něj upírají oči celého světa, nemůže si dovolit udělat další chybu.

Tuto bitvu můžeme vyhrát, ale potřebujeme, aby se k nám přidaly miliony dalších lidí, abychom společně vyryli do ledu čáru a dali Shellu i jeho přátelům jasně najevo, že dál se nesmí.

Vše začíná právě tady. Přidejte se k nám a pomozte nám zastavit Shell.

Zachraňme Arktidu