1 den, 37 zemí, 126 měst, 24 000 lidí, 1 cíl: Zachraňme Arktidu!

Novinka - 18 září, 2013
O víkendu jsme nasedli na kola a spolu s dalšími 24 tisíci lidmi po celém světě jsme se účastnili vůbec největší mobilizační akce za záchranu Arktidy – ICE RIDE.

O víkendu jsme nasedli na kola a spolu s dalšími 24 tisíci lidmi po celém světě jsme se účastnili vůbec největší mobilizační akce za záchranu Arktidy – ICE RIDE.

Ice Ride v Praze

Ice Ride v Brně

Do ulic vyrazili také lidé v ostatních zemích, aby protestovali proti plánům ropných gigantů. Firmy jako Shell nebo Gazprom chtějí v tající Arktidě těžit ropu. Její únik by však měl v tomto křehkém ekosystému nevratné následky. Víc ropy navíc znamená víc emisí, a tím i větší vliv na klimatické změny. Množství ledu v Arktidě kvůli tomu stále ubývá. Ovšem víkendové akce po celém světě jsou určitou nadějí, že se nám podaří zabránit těžbě ropy ještě dříve, než vůbec začne.

Aurora v Londýně

Přes tisíc lidí podpořilo Ice Ride v Santiagu, hlavním městě Chile. V Thajsku cyklojízdu zakončili sázením mangrovníků. Ruský peloton projel 11 různými městy. A v Londýně si došla obří medvědice Aurora, největší medvěd na světě velikosti dvoupatrového autobusu, postěžovat přímo před globální sídlo firmy Shell. Akci symbolicky podpořila i posádka naší lodi Arctic Sunrise, která na dalekém severu monitoruje činnost těžebních společností.

Ice Ride celosvětově

Celosvětové hnutí za ochranu Arktidy rychle roste: za pouhý rok už petici žádající vyhlášení přírodní rezervace kolem severního pólu podepsaly téměř 4 miliony lidí. V úsilí o záchranu tohoto jedinečného místa budeme pokračovat, prohru si nemůžeme dovolit.

PŘIDEJTE SE TAKÉ