Paroubek obdržel přes 10.000 žádostí o zrušení dobývacích prostor pod obcemi ohroženými těžbou uhlí

Novinka - 28 května, 2010
28. 5. 2010 - Na dnešní autogramiádě Jiřího Paroubka v Mostě se podařilo dobrovolníkům Greenpeace a místního sdružení Kořeny předat mu na 4.000 korespondenčních lístků s výzvou za zrušení dobývacích prostor pod Horním Jiřetínem, Frenštátem pod Radhoštěm a Trojanovicemi, ačkoli se jim v tom jeho ochranka snažila zabránit.

Předání se nakonec přeci podařilo a balíčky s výzvou skončily i přes jeho značnou nevůli před Jiřím Paroubkem na podpisovém stolku.

Jakmile Paroubkova ochranka zahlédla mezi návštěvníky autogramiády trička s nápisy „Horní Jiřetín je můj domov!“ a „Horní Jiřetín dolům nedáme!“, začala nevybíravým způsobem dobrovolníky vytlačovat a bránit jim v předání balíčků se žádostí čtyř tisíc lidí, aby – pokud v nastávajících volbách uspěje – Jiří Paroubek prosadil pod obcemi na Ústecku a v Beskydech zrušení dobývacích prostorů.

Předání se nakonec přeci podařilo a balíčky s výzvou skončily i přes jeho značnou nevůli před Jiřím Paroubkem na podpisovém stolku. „Je to neuvěřitelné. Jiří Paroubek se raději arogantně schová za svou ochranku, než aby si převzal žádost od čtyř tisíc občanů za zrušení dobývacích prostor pod obcemi ohroženými těžbou uhlí. Přitom jsme vůbec nepřišli v konfrontačním stylu, jen mu přinesli balíčky s koresponďáky,“ prohlásila po předávací akci Jana Pravdová z Greenpeace.

Ondřej Hogen z místního sdružení Kořeny, který se předávání též zúčastnil, uvedl: „Jsem přesvědčen, že Jiří Paroubek tuto žádost neviděl poprvé, protože jsme během posledních měsíců rozdali lidem téměř třicet tisíc těchto korespondenčních lístků. Podle našich informací jich Jiří Paroubek přímo od lidí poštou obdržel nejméně 6 000. Čtyři tisíce nám lidé podepsané vrátili s tím, že je máme předat za ně, a to se nám dnes podařilo. Je pochopitelné, že se Paroubkovi angažovanost lidí ve věci limitů a zachování Horního Jiřetína nelíbí, protože by nám na zahrady nejraději poslal velkorypadla, ale svůj domov si zbourat nedáme!“

 

 

Žít, nebo těžit? Vyberte si...

Prolamovat limity a bourat obce je zbytečné! Na této stránce naleznete informace o plánech na rozšiřování uhelných velkolomů, platných limitech těžby a budoucnosti Ústeckého kraje i české energetiky vyléčených ze závislosti na těžbě uhlí. Najdete zde názory odborníků i místních lidí, o kterých se od těžařů nedozvíte… www.zitnebotezit.cz

Podpořte Greenpeace

Pro zachování nezávislosti v našich postojích a činech nepřijímáme žádné finanční dary od států, politických stran, firem a ani od nadací, které jsou s nimi spojeny. Proto je práce Greenpeace možná jen díky lidem, jako jste Vy. O možnostech podpory Greenpeace ČR se dozvíte zde.