Adidas je zpátky v Detox teamu

Novinka - 11 června, 2014
Slavný německý výrobce sportovního oblečení uveřejnil nový plán na odstranění nebezpečných chemikálií a vrátil se tak do “detox” týmu oděvních značek, které spolu s Greenpeace usilují o budoucnost bez jedů - “toxic- free future”.

Adidas byl jedním z prvních výrobců sportovního oblečení, který se k Detoxu zavázal již před třemi lety. Nicméně do teď nebyl schopen či ochoten své závazky přetavit do praxe a nepřijal patřičná opatření, aby detoxikoval svou značku do roku 2020. Tuto skutečnost odhalila analýza Greenpeace, díky které se aktivizovali tisíce sportovních fanoušků, dobrovolníků a cyberaktivistů  po celém světě a Adidasu důrazně připomněli, že plnit své závazky je fairplay.  

Adidas

Oficiální sponzor mistroství světa následně ve spolupráci Greenpeace představil nový důvěryhodný plán na odstranění nebezpečných látek

Na mistrovství světa nepadl ještě jediný gól a fanoušci už mohou slavit první vítezství. Detox Adidasu je vítězství všech, kteří usilují o čistší prostředí nejen pro sebe, ale především pro budoucí generace,“ komentuje situaci Jan Freidinger z Greenpeace ČR.

Podle plánu Adidas zajistí, že do roku 2017 bude 99 % výrobků bez PFC, do konce roku 2014 uveřejní data o vypouštění škodlivin ze všech čínských továren, kde se vyrábí jeho produkty a do roku 2020 zcela detoxikuje svou značku.

„Napravení“ Adidasu je velký krok pro celý textilní průmysl a naděje pro všechny, kteří kvůli toxickému znečištění trpí a umírají nebo musí pít znečištěnou vodu. Například v Číně je silně znečištěno až 70 % řek, které jsou zdrojem vody skoro pro miliardu lidí.“   

 

Témata