Britská herečka Emma Thompson je s Greenpeace v Arktidě

Novinka - 7 srpna, 2014
Oscarová herečka a scénáristka Emma Thompson a její 14 letá dcera Gaia Wise se v sobotu 2. srpna vydaly na lodi Greenpeace do Arktidy, aby podpořily kampaň za záchranu tohoto jedinečného životního prostředí.

Emma Thompson v Arktidě

Britka Thompson je dvojnásobná držitelka Oscara i majitelka několika cen Emmy. Herečka, kterou si čeští diváci oblíbili hlavně ve filmech o Harry Potterovi, navštíví oblasti, kde žijí lední medvědi, vědeckou výzkumnou stanici a místo, kde BBC natáčí nový seriál o přírodě.

Emma Thompson v Arktidě

Emma Thompson řekla: “Moje dcera a její generace brzy zdědí svět, za jehož stav jsme zodpovědní my. Chci se ujistit, že Arktida zůstane nedotčená těžbou ropy a bude chráněnou oblastí. Vydávám se na tuto cestu, protože chci, aby generace mé dcery mohla vyrůstat v důstojném a rozumném světě. Po pravdě to dělám proto, aby její děti vůbec mohly dospět.”

Emma Thompson v Arktidě

Emmu podporují její slavní přátelé na Twitteru. Mezi holywoodské hvězdy, které oblíbenou herečku podpořily, patří Hugh Grant, Tom Hanks, či Gwyneth Paltrow. Ta na svůj oficiální Twitter účet napsala: „Přeju Emmě hodně štěstí, když se odvážně plaví s @Greenpeace pomoct zachránit Arktidu."

Podpořte i Vy kampaň za záchranu Arktidy.