Přidejte se ke klimatickému pochodu! Jde to i virtuálně

Novinka - 26 listopadu, 2015
Z důvodu obav před dalšími teroristickými útoky byl klimatický pochod v Paříži úřady zrušen. Díky webové aplikaci však můžete v pochodu být virtuálně. Jak na to?

V důsledku nedávných útoků v Paříži byly francouzskými úřady přijaty speciální bezpečnostní opatření, která mimo jiné znamenají zrušení plánovaného klimatického pochodu 29. 11. přímo v Paříži.

Zde budou státníci od pondělka jednat o osudu naší planety. O to důležitější budou pochody v dalších světových metropolích - například v Praze 29. 11. od 15:00 na Václavském náměstí

Náhradní plán

Nevládní organizace však přišly s náhradním plánem, aby i těm, kteří nemohou za klima pochodovat na živo, umožnily být součástí globálních protestů za ochranu klimatu. 

Plán, který představilo Greenpeace společně Climate Coalition 21, využívá webovou stránku march4me.org  jako platformu, která propojí ty, kteří budou pochodovat s těmi, kteří se nemohou osobně zúčastnit.

Ten, kdo se nemůže pochodu zúčastnit, má možnost se zaregistrovat na stránce march4me.org. zasláním fotografie, poskytnutím jména a počátečního psímena příjmení a místa pobytu.

Stejně se může zaregistrovat i někdo, kdo se pochodu kdekoliv na světě, tedy i v Praze, zúčastní a chtěl a má zájem representovat osobu, která se nemůže pochodu zúčastnit.

26. listopadu 2015

 

 Lidé se spojí virtuálně

Lidé budou k sobě náhodně spárováni tak, že se jejich fotografie objeví společně na march4me.org.  

Zároveň mohou lidé přímo na sociálních sítích skrze #march4me hledat své "pochodující" protějšky.