Daniel Beltrá fotografem roku v oblasti životního prostředí

Novinka - 21 října, 2011
Španělský fotograf Greenpeace Daniel Beltrá získal prestižní cenu fotografa roku v oblasti životního prostředí a přírody.

Vítězná fotografie zachycuje ropou obalené pelikány v provizorní záchranné stanici ve Fort Jackson v Louisianě.

Vítězná fotografie zachycuje ropou obalené pelikány v provizorní záchranné stanici ve Fort Jackson v Louisianě a byla pořízena pro Greenpeace během dokumentování ekologických dopadů havárie ropné plošiny Deepwater Horizon společnosti BP v Mexickém zálivu.

Daniel Beltrá spolupracuje s Greenpeace již 15 let a za tu dobu strávil dlouhé týdny na palubě Greenpeace lodí i ve velmi odlehlých oblastech.

Stal se špičkovým světovým fotografem a také odhodlaným ekologickým aktivistou.

Jeho výstavy a publikace o mezinárodních projektech, například o Jižním ledovém oceánu, globální devastaci deštných pralesů nebo obraně oceánů, dávají Danielovi příležitost vyjádřit obavy o životní prostředí a umožňují mu o nich hovořit v rozhovorech pro média, při prezentacích nebo přednáškách.

Letos je to již druhé ocenění fotografa Greenpeace.

Počátkem roku získal čínský fotoreportér Lu Guang, fotící pro čínskou pobočku Greenpeace, třetí místo v kategorii Příběhy v prestižní soutěži World Press Photo za sérii snímků dokumentující tragickou smrt hasiče během úniku ropy, ke kterému došlo minulý rok v čínském přístavu Ta-lien.

Bylo to poprvé, kdy za reportážní fotografii byla oceněna nezisková organizace.