Dodržte sliby, vzkázali jsme PepsiCo, Colgate-Palmolive a Johnson & Johnson

Novinka - 18 dubna, 2016
V australském Sydney se v pondělí ráno dobrovolníci, aktivisté a zaměstnanci zdejší pobočky Greenpeace vydali k sídlům společností PepsiCo, Colgate-Palmolive a Johnson & Johnson.

Cíl? Předat zástupcům firem na 30 000 australských podpisů výzvy za přechod k „zodpovědnému“ palmovému oleji.

Ve výzvě společně s veřejností žádáme, aby tyto firmy dodržely své sliby a závazky v rámci jejich vlastní politiky nulového odlesňování. Zmiňované nadnárodní koncerny se v šetření Greenpeace umístily vůbec nejhůře.

Skončily na spodních patrech pomyslného žebříčku, který hodnotí užívání takového palmového oleje, jehož produkce poškozuje cennou indonéskou přírodu.

:. Dobrovolníci Greenpeace jdou předat petiční výzvu provinilým společnostem.

Zatímco dobrovolníci v orangutaních maskách s nápisy „Pralesy, ne požáry: Ihned zastavte kácení pralesů,“ v rukou rozdávali informační letáky, zástupci Greenpeace se vydali na osobní jednání s vedením firem.

“Představitelé Johnson & Johnson a Colgate-Palmolive se setkání vyhýbali. Šéf australské pobočky PepsiCo nás ale přijal s dovětkem, že patří mezi fanoušky naší kampaně,” sdělila za australskou Greenpeace Jessica Panegyres.

Podle Panegyres slíbil, že požadavky Greenpeace předá celosvětovému vedení firmy a navrhl organizaci další schůzku. Na ní by rád Greenpeace informoval o nejnovějším vývoji v této kauze.

“I v Česku se brzy chystáme předat více než 12 000 tuzemských podpisů této globální výzvy. A to vedení jedné z nejhůře hodnocených společností – firmě Johnson & Johnson. Připojte se k nám a pomocí aplikace Thunderclap připomeňte firmě její závazky,” uvedla za Greenpeace koordinátorka globálních kampaní Kateřina Holubová.

Autor: kat