Facebook udělal další krok k čisté energii

Novinka - 7 srpna, 2012
Pokud jste sledovali naši kampaň za ozelenění Facebooku, budete mít jistě radost z nové zprávy – firma oznámila svoje rozhodnutí přejít do roku 2015 na 25% pokrytí své spotřeby energie z obnovitelných zdrojů a zároveň zveřejnila data o energetické a uhlíkové stopě za rok 2011.

Facebook

Energetický mix Facebooku v roce 2011 sestává z 23% využití obnovitelných zdrojů, 27% energie z uhlí, 17% ze zemního plynu, 13% z jádra a 20% mixu ze všech těchto kategorií.

Facebook se už minulý rok zavázal, že chce přejít na čistou energii, a je povzbuzující, že nyní začíná pod vlivem Greenpeace a podporovatelů naší kampaně Unfriend Coal svoje sliby naplňovat. Dohoda byla na konci roku 2011 stvrzena i písemnou formou.

Bohužel, transparentnost Facebooku je dnes mezi firmami stále ještě ojedinělá – ostatní jako je např. Amazon stále odmítají zveřejnit jakékoli informace o využívání energie pro svá datová centra.

Facebook a Greeenpeace

 

 

Greenpeace dále sleduje, jak bude pokračovat vývoj v ostatních firmách a očekává pozitivní vývoj v jejich využití obnovitelných zdrojů.