Sedm příspěvků, které loni bořily hranice sledovanosti

Novinka - 21 ledna, 2016
Loňský rok byl na události, které se dříve či později nějakou měrou projeví na životech obyvatel planety Země, poměrně bohatý. Vybrali jsme sedm z nich, které na sociální síti Facebook a na webových stránkách www.greenpeace.cz nejvíce oscilovaly mezi českou veřejností.

Lepší a dokonalejší ochrana pralesů (nejen těch v Indonésii), zájem o ochranu rostlin a živočichů, projevy změny klimatu - právě taková témata byla loni nedílně spojená s kampaněmi organizace Greenpeace.

Rovněž patřila mezi ta, která pečlivě sledovala česká veřejnost. 

Avšak nebyla to jen ekologická témata, která si vysloužila všeobecnou pozornost. Lidé se zajímali také o průběh vyjednávání transatlantické obchodní smlouvy TTIP, která může znamenat revoluci nejen v případě zpracování potravin.

1. Hořící indonéské pralesy

Ochrana pralesů, pomyslného dýchacího ústrojí planety Země, patří dlouhodobě mezi vysoce sledovaná témata. A není divu – vždyť v těchto neobyčejně bohatých ekosystémech žije spousta dosud nepoznaných druhů rostlin a zvířat.

Jakmile budou pralesy na Zemi vykáceny či vypáleny, vytratí se spolu s nimi i nepřeberná směsice živočišných druhů. A taková škoda bude jen velmi těžko napravitelná. 

ZÁBĚRY Z DRONU: NIČENÍ PRALESŮ POKRAČUJE. MIZÍ PŘED OČIMAJak vypadají pralesy, jejichž plocha je den ode dne menší?...

Zveřejnil(a) Greenpeace Česká republika dne 10. listopad 2015

2. Odchod Shellu z Arktidy

Kampaně vedené v zájmu arktického přírodního bohatství byly neméně úspěšné, a to nejen z pohledu sledovanosti. Velký tlak veřejnosti byl také jedním z důvodů, proč se ropná společnost Shell rozhodla opustit ropnou bonanzu Severního ledového oceánu.

To vše za přihlížení více než 7,5 milionu lidí z celého světa, kteří proti takovému počínání houfně podepisovali petice.

DĚKUJEME VÁM! SPOLEČNĚ JSME SHELL VYHNALI Z ARKTIDY!A teď už "jen" dosáhnout zřízení chráněné přírodní rezervace v Arktidě :-) S Vaší pomocí to bude hračka. Podpořte nás na www.savethearctic.org.

Zveřejnil(a) Greenpeace Česká republika dne 28. září 2015

3. Klimatický pochod

Změny klimatu, dopady oteplování na planetu a její obyvatele zajímalo desetitisíce lidí žijících v České republice. Klimatického pochodu v Praze se i díky tomu zúčastnily tisíce osob.

PŘIDEJTE SE! POCHOD ZA KLIMA SE RYCHLE BLÍŽÍNestůjte mimo dění a pomozte nám přesvědčit nejen politiky, že je potřeba...

Zveřejnil(a) Greenpeace Česká republika dne 25. listopad 2015

4. Navazujeme spojení

Díky lesům a jejich ochraně jsme mohli navázat "spojení" s dalšími více než 100 000 našimi podporovateli! Děkujeme.

Navažte lepší spojení s Greenpeace! Pomůžete tak ochránit to, na čem vám záleží. Přidejte se na: https://www.podpora.greenpeace.cz/pravidelne/

Zveřejnil(a) Greenpeace Česká republika dne 18. září 2015

5. Přežijí velryby?

To, že má v příštích letech zahynout rukou "vědců" více než 300 velryb, vzburcovalo velkou část české populace.

Příspěvek na sociální síti Facebook shlédlo kolem 21 000 osob, příspěvek se zobrazil více než 100 000 lidí.

PADNOUT MÁ 4000 VELRYB. ÚDAJNĚ KVŮLI VĚDĚKaždý rok 333 plejtváků malých. Tolik kytovců chce v Antarktickém oceánu...

Zveřejnil(a) Greenpeace Česká republika dne 11. prosinec 2015

6. Známé osobnosti

Podporu Arktidě vyslovilo 60 známých osobností z celého světa. A jejich čin nezůstal bez odezvy - 86 tisíc Čechů si příspěvek zobrazilo.

Šedesát známých tváří - vynikajicích herců, hudebníků a dalších celebrit - se přidalo k hnutí za záchranu Arktidy....

Zveřejnil(a) Greenpeace Česká republika dne 24. srpen 2015

7. TTIP a změna obchodních smluv

Zásadní obchodní dohoda TTIP mezi Evropskou unií a USA, která může znamenat revoluci nejen v přípravě potravin zaujala desítky tisíc lidí. I díky jejich hlasům již není vyjednávání této klíčové smlouvy tak tajné, jako ještě v nedávné minulosti.

JAK SE VYRÁBÍ "AMERICKÉ" MLÉKO ANEB SJEDNOTÍME STANDARDY S USA?Je možné sjednotit potravinové standardy mezi Evropou a...

Zveřejnil(a) Greenpeace Česká republika dne 22. říjen 2015


Autor: adr

Témata