Zachraňte Arktidu, vyzývají Pamela Anderson, Ozzy Osbourne a další celebrity

Novinka - 24 srpna, 2015
Šedesát známých osobností se připojilo k sedmi milionům arktických obránců, aby podpořilo celosvětové hnutí za záchranu Arktidy. Pamela Anderson, Ozzy Osbourne, Kate Moss, Hugh Grant a Naomi Campbell jsou jen jedny z mnoha osobností, které se nechaly vyfotit v tričkách Save the Arctic.

Šedesát známých tváří - vynikajicích herců, hudebníků a dalších celebrit - se přidalo k hnutí za záchranu Arktidy....

Posted by Greenpeace Česká republika on 24. srpen 2015

Tričko vytvořila světoznámá návrhářka Vivian Westwood a celebrity v nich zvěčnil oceňovaný fotograf Andy Gotts. Neobyčejná fotografická kolekce byla dva týdny vystavena podél eskalátorů londýnského metra vedoucích až k centrále firmy Shell, která chce v těchto dnech zahájit těžbu v panenské arktické přírodě.

Přidejte se ke hvězdám a celosvětovému hnutí za záchranu Arktidy!

Hvězda seriálu Hra o trůny Maisie Williams, která také oblékla tričko za záchranu Arktidy, se podělila o svůj názor: "Arktida je jedním z posledních nedotčených ekosystémů, útočiště pro ohrožené druhy a domov původních obyvatel, jejichž životní styl přežívá v harmonii s přírodou již po tisíce let. To vše je nyní ohroženo. Je čas na akci."

Vivienne Westwood o kolekci fotek řekla: "Lidé po celém světě chápou, že tání Arktidy ohrožuje nás všechny. Pokud máme Arktidu zachránit, je poslední možnost. Ropné šílenství v Arktidě musí skončit."

Shell je připravený začít s těžbou ropy v ohrožené a křehké Arktidě již během následujících dní. Svůj domov mohou ztratit lední medvědi, narvalové a mroži, těžbou jsou ohroženy i čtyři miliony původních obyvatel. Pokud Shell opravdu začne těžit v Arktidě, je podle vědců americké vlády 75% šance na to, že během příštích 77 let dojde k velkému úniku ropy.

Arktický ledový příkrov hraje roli i při regulaci globálního klimatu. „Rychle ustupující led může přispívat k extrémním výkyvům počasí a způsobit častější záplavy, bouře či vlny veder po celém světě. V létě 2012 přitom kleslo pokrytí Arktidy ledem na rekordní minimum. Pokud nezačneme jednat právě teď, může led z arktických oblastí zmizet úplně,“ sdělil vedoucí arktické kampaně Greenpeace ČR Petr Kucka. 

Právě proto se již více než 7 miliónů lidí z celého světa postavilo na ochranu Arktidy. Přidejte se také.