Limity jsme my!

Novinka - 12 června, 2015
Lidé ve dvacítce měst včera ukázali, že jim není lhostejný osud obyvatel severních Čech.

Akce proti prolomení těžebních limitů se konaly nejenom v Litvínově a Horním Jiřetíně, kterých se rozšíření těžby bezprostředně dotkne, ale i v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Liberci, Olomouci a dalších. Na akci v Praze, kterou jsme také spolupořádali, jsme napočítali 220 aktivních účastníků a účastnic, dohromady se do ulic vydalo 1078 lidí. Jsme rádi, že jsme mohli být součástí této velké události. 

 

Včera se demonstrovalo po celé republice. Podívejte se na fotogalerie. Děkujeme všem fotografům, kteří nám své fotky poskytli.

Posted by Greenpeace Česká republika on 12. červen 2015

 

Největší mediální ohlas vzbudila ranní akce mladých aktivistů na náměstí Míru. V převleku za horníky Severočeské energetické se vydali ohradit kostel sv. Ludmily, pod kterým se prý našlo uhlí.

Na ranním happeningu vznikly nejen krásné fotky, ale i video, které zvalo na večerní akce:

Akce upoutala pozornost a rozvířila debatu

O akci Limity jsme my již s předstihem napsal Pražský patriot, využil k tomu informace z tiskové zprávy. Fotografie falešných horníků z Prahy se pak během včerejška objevily na webových serverech iDnes.cz, Blesk.cz, Aktuálně.cz, Deník.cz, Týden.cz a Parlamentnílisty.cz, na svých stránkách je využila Česká televize i Český rozhlas a jako samostatné fotky je otiskly deníky E15 a Haló noviny. Deník.cz zveřejnil i fotogalerii z akce v Brně, na níž se Greenpeace také podíleli. Do médií se také dostaly demonstrace a happeningy konané na severu Čech a mnohé zprávy pojednávaly obecně o celostátním charakteru akce. Díky protestům a manifestacím se opět rozproudila debata o limitech a v médiích se k tématu vyjadřovali politici, experti na energetiku, těžaři, ekologové, organizátoři protestů i obyvatelé Horního Jiřetína.