Na cyklojízdu? Jedině v arktické bílé…

…aneb vše, co jste chtěli vědět o Ice Ride

Novinka - 30 srpna, 2013
Greenpeace tento měsíc v pravém slova smyslu rozjíždí mimořádnou celosvětovou akci Ice Ride. Šlápněme do pedálů pro Arktidu a dáme ostatním lidem najevo, jak nám záleží na tom, aby se v této části Země vytvořila chráněná oblast, která zabrání ropným firmám těžit zde ropu a ohrozit život lidí a všech živočichů!

O co nám jde v cyklojízdě Ice Ride?

- Cyklojízdy za Arktidu se zúčastní tisíce lidí
- Ice Ride se jede v 75 městech po celém světě
- Máme za sebou podporu téměř 4 milónů lidí, kteří podepsali petici za záchranu Arktidy

Ice Ride nabízí příležitost lidem po celém světě, aby vyjeli do ulic a ukázali ropnému průmyslu, že jsme silné, rostoucí, celosvětové hnutí, které neustoupí a nedovolí jim ohrožovat Arktidu jen kvůli zisku. Nemůžeme všichni vyšplhat na známé budovy nebo obsadit ropné plošiny, ale všichni se můžeme ozvat a dát najevo, za čím stojíme.

Ice Ride

Kdy a kde se můžete přidat?

Praha: 14. 9. vyrážíme v rámci Velké podzimní cyklojízdy v 15 hodin z Václavského náměstí
Brno: 15. 9. odjíždíme ve 14 hodin z Moravského náměstí

Ice RideKde najdete více podrobností?

Pro novinky a další podrobnosti se registrujte na stránce Ice Ride
Pokud pojedete v Brně, budeme rádi, když nám dáte vědět, abychom získali informaci o tom, kolik lidí se jízdy zúčastní. Děkujeme.

Stáhněte si masky na kolo, pro sebe a návody, jak se připravit pro jízdu Ice Ride.

Jak to bude v Praze?

Pražská Ice Ride je spojená s Velkou podzimní cyklojízdou, kterou pořádá sdružení Auto*Mat. Takže se tady dozvíte informace o tom, jak je to s podporou cyklodopravy v Praze, navíc budete moci podepsat petici, aby Praha vyčlenila 2 % rozpočtu dopravních investic na cyklodopravu. Ale i tady s vámi pojedou na kolech lední medvědi, další lidé v bílém a s maskami.

Ice RideProč se Ice Ride spojuje s Auto*Matem?

I přes zvyšující se zájem o pro město levnou neautomobilovou dopravu Praha snižuje výdaje nejvíce právě na ni. Velká podzimní cyklojízda to chce změnit. Požaduje po městu, aby vyčlenilo alespoň 2 % rozpočtu dopravních investic na cyklodopravu. Na podzimní cyklojízdě se dozvíte víc a můžete zde podepsat i petici.

Více informací najdete tady na stránce Velké podzimní cyklojízdy.

Přidejte se k tisícům lidí po celém světě!

 

Těšíme se na vás!