Pan Ki-mun dostal deklaraci za záchranu Arktidy

Novinka - 19 září, 2014
Generální tajemník OSN Pan Ki-mun přijal delegaci Greenpeace. V době, kdy se světoví lídři chystají na klimatický summit OSN v New Yorku, jsme mu předali výzvu od šesti milionů lidí, kteří požadují dlouhodobou ochranu Arktidy.

Delegace Greenpeace – Margareta Malgrem Köller (jedna z vedoucích kampaně Act for Arctic a dobrovolnice Greenpeace v Německu), Josefina Skerk (aktivistka a členka komunity Sámů, původních obyvatel oblasti, která se vydala na severní pól), Neil Hamilton (hlavní politický poradce Greenpeace) a výkonný ředitel Greenpeace International Kumi Naidoo předali Pak Ki-munovi i dárek: skleněnou kouli, v níž byl svitek s arktickou deklarací (se jmény více než tisíce vlivných osobností z celého světa, která shromáždili vedoucí kampaně Act for Arctic) a 6 milionů kapek vody z roztátého sněhu z Arktidy.

 

Každá kapka představuje z těch, kteří podepsli výzvu na www.savethearctic.org, člověka, který se podílel na tom, aby se tento sen stal skutečností. Na každé kapce záleží a miliony kapek vytvářejí mocný oceán: hnutí za záchranu Arktidy.

 

Kampaň Zachraňme Arktidu jsme zahájili před třemi lety a začali jsme požadovat vytvoření chráněné oblasti v okolí severního pólu a rovněž zákaz těžby ropy a ničivého rybářského průmyslu v celém Severním ledovém oceánu.

Protestovali jsme proti plánům na těžbu ropy takových společností, jako je Shell či Gazprom, na mořské dno pod severním pólem jsme uložili jména milionů ochránců Arktidy, vyšplhali jsme na nejvyšší budovu v Evropě a tak vlivní lidé, jako je arcibiskup Desmond Tutu a hudebník Paul McCartney, podepsali mezinárodní deklaraci za budoucnost Arktidy.

 

 

Před třemi lety jsme Vám slíbili, že hnutí za záchranu Arktidy přineseme přímo do Organizace spojených národů, a to jsme také splnili.

 

 

Doufáme, že jste stejně nadšení jako my. Sdílejte proto, prosím, tuto novinku na Facebooku, oslavte to s námi a řekněte o našem hnutí i Vašim přátelům!