Solarizujte Řecko!

Novinka - 5 srpna, 2015
Chcete vědět, jak přímo podpořit Řeky a pomoci jim najít cestu ven z krize?

Solarizujte Řecko!

Od střídmosti k bohatství

Řecko: domov hrdinů a bohyní, domov mýtických příšer, čarokrásných pláží, výborných oliv a v Evropě nejvíce opálených lidí. Zatímco současné zprávy z Řecka mluví o nedostatku, odříkání a nekonečné krizi, nepodařilo se jim vrhnout stín na zemi, která je odjakživa bohatá na silný zdroj naděje: slunce.

Vytváření světlejší budoucnosti

Jedním z nejdramatičtějších symptomů řecké krize je energetická chudoba (6 z 10 domácností stěží platí své účty za energie). Proto je investice do slunce největší nadějí této země a klíčem k hospodářské obnově. Když snížíme účet za energie, pomůže nám to vrátit peníze do kapes lidí, dostaneme díky tomu lidi zpátky do práce a podpoříme revoluci obnovitelné energie, která zasáhla celou planetu.

Jaký je plán?

S vaší pomocí chceme instalovat do domácností, které potřebují pomoci, tolik solárních panelů, co bude možné. A začneme od Rhodosu, kterému se paradoxně přezdívá Slunečný ostrov. V současné době se v Řecku každoročně promrhávají miliony eur na dovoz drahé zahraniční ropy, která pohání zbytečně postavenou elektrárnu na mazut, místo toho, aby země využila energetický zdroj, kterého má doma spoustu a zadarmo. Navíc lidé na Rhodosu i přes přísun elektřiny z ropné elektrárny zažívají běžně výpadky proudu.

Podpořte finančně solární panely na řeckém ostrově Rhodos(dar nebude možné odepsat z daní, dostanete ale jíné výhody) https://www.indiegogo.com/projects/solarization-of-greece#/story

Levná solární energie přinese rodinám nejen okamžitou finanční úlevu, výrazně také sníží nákladnou spotřebu ropy a vytvoří tak potřebná pracovní místa, především mezi mladými lidmi.

Jak to pomůže Řecku?

Podívejme se na to z širšího hlediska. Současné dodávky energie z ropy pro řecké ostrovy stojí všechny místní spotřebitele na dotacích nějakých 800 milionů eur každý rok. To se rovná obnosu veřejných peněz, který mají z národního rozpočtu v roce 2015 ušetřit nově navržené škrty v penzijním systému

Solarizace ostrovů přinese tolik žádanou úlevu všem Řekům, nejen těm, kteří zde bydlí. Poskytne nám to účinný způsob, jak proměnit ekonomickou krizi v příležitost ke změně a naději.

A proč nejít dál? Pokud bude tento projekt úspěšný, můžeme ho využít jako odrazový můstek pro oslunění řecké ekonomiky (a nejen jí!) a ušetřit miliardy eur, které mohou být použity tam, kde jsou nejvíc zapotřebí.

Napišme tedy spolu nový řecký epos, kapitolu po kapitole, střechu po střeše…