Video o zdolání „Střepu“ : skryté obavy i překonání sebe sama

Novinka - 29 července, 2013
Čtyřminutový film odhaluje vyčerpávající trénink šesti žen, které vylezly na nejvyšší budovu v západní Evropě, londýnský mrakodrap Shard (česky Střep). Podívejte se na jejich přípravy, kdy je stravovaly pochyby, zda se jim podaří jejich cíl splnit, nejistotu, zda se jim vůbec podaří dostat k budově, i úžasné pokoření tohoto monumentu.

Živý přenos z celé akce přilákal celkem 212 194 lidí a pod petici za záchranu Arktidy přibylo více než 76 000 nových podpisů. Odvážné aktivistky šplhaly do tří set metrové výšky více než 15 hodin a nakonec se jim podařilo na vrcholu rozvinout vlajku s nápisem „Save the Arctic“ (Zachraňme Arktidu).

Cílem této odvážné a jedinečné akce bylo upozornit na nebezpečné plány ropné společnosti Shell těžit ropu v Arktidě. Protože se nám podařilo překazit jeho plány na těžbu v americké části Arktidy, uzavřel Shell v nedávné době spojenectví s ruským prezidentem Putinem a státním gigantem Gazpromem, aby mohl do Arktidy proklouznout „zadními vrátky“ přes Rusko. Pomozte nám Arktidu před ropnými společnostmi uchránit, přidejte se k milionům lidí z celého světa na www.savethearctic.org .