Vysavač, lednička, doklady…při úklidu našli naši dobrovolníci ledacos

Novinka - 19 května, 2014
Desítky pytlů s odpady nasbírali ve třech městech naší republiky dobrovolníci Greenpeace. Spolu s místními se tak v sobotu připojili k tisícům dalších lidí v celonárodní akci – Ukliďme Česko.

LIBEREC, BRNO, PRAHA – Ani déšť a zima neodradily naše dobrovolníky, aby se vypravili na předem vytipovaná místa a pustili se do jejich úklidu.

Ukliďme Česko v Praze

Pražská skupina zamířila do Prokopského údolí, které se podle Kristýny Vagaiové dala za cíl celé postupně uklidit.

„Už jsme v Praze uklízeli víckrát, jednou jsme tu dokonce našli i trabanta!“ kroutí hlavou Kristýna. Tentokrát naši dobrovolníci objevili kromě lednice také peněženku s doklady, pro kterou si šťastná majitelka hned přijela.

Ani pro liberecké, naši nejmladší lokální skupinu, nebyl sobotní úklid první akcí. „I přes nepříznivé počasí byla skvělá atmosféra“ pochvalovala si Martina Valešová, jedna z dobrovolných „uklízečů“ z Liberce, i když prý tentokrát dorazilo méně lidé než minule.

Ukliďme Česko v Liberci

Velký úklid se konal také v Brně. Tady dobrovolníci nasbírali 26 pytlů odpadků, mezi poklady, které našli, nechyběl prý kufr na dovolenou – i s plavkami.

Ukliďme Česko v Brně

K našim dobrovolníkům se tady připojilo plno místních lidí – rodiče s dětmi, ale i místní zastupitelé. A i tady si dobrovolníci nemohou vynachválit příjemnou atmosféru.

„Určitě sem novu vrátíme znova,“ už teď plánuje brněnská dobrovolnice Zdeňka Soukupová.

V místě, které lidé společně uklidí, vznikne jedlá zahrada.

Témata