Analýza ukázala kontaminaci potravin geneticky modifikovanou sójou

Novinka - 26 září, 2007
Díky vašim příspěvkům jsme mohli provést laboratorní analýzu vzorků uzenin na možnou přítomnost geneticky modifikované sóji RoundUp Ready a nyní vám můžeme předložit předběžné výsledky.

Ilustrační foto

Rozhodli jsme se provést tyto rozbory sami, protože Státní zemědělská a potravinářská inspekce tak učinila naposledy v r.2005 a výsledky zveřejnila v lednu 2006.

Od té doby bohužel veřejnost neměla možnost dovědět se, zda výrobci potravin při přípravě produktů využívají opravdu sójovou bílkovinu ze suroviny, u níž je garantováno, že není geneticky modifikovaná. V současné době totiž kromě tuků
není na našem trhu žádný potravinářský výrobek označený jako GMO.

Ve třech pražských prodejnách potravin Tesco, Albert a Billa jsme 18.září odebrali celkem 15 vzorků uzenin a sojového masa (u všech byla ve složení uvedena sója či sójová bílkovina) a odeslali je k analyse do Německa do akreditované laboratoře Genetic ID (Europe) AG v Augsburgu. Z obdržených předběžných výsledků vyplývá, že u poloviny vzorků byla nalezena kontaminace (příměs) geneticky modifikovanou sójou, byť jen v malé míře. Výsledky nyní vyhodnocujeme a podrobné závěry vám přineseme v nejbližší době.