Bémem zrušená Galerie Artwall ožila. Volá po řešení klimatické krize

Novinka - 3 září, 2009
Patří vám dům nebo alespoň jedna zeď ? Pomozte Greenpeace upozornit na mezinárodní klimatickou konferenci v Kodani!

Umělci společně s aktivisty Greenpeace malují vodou na zeď Galerie Artwall vítězný vizuál Cleanpeace, který znázorňuje příčiny a řešení klimatické krize.

Na zdi Galerie Artwall pod Letenskými sady dnes v noci umělci společně s aktivisty Greenpeace vytvořili uměleckou technikou clean graffiti jednoduchou rovnici, která vysvětluje příčiny i řešení klimatických změn a upozorňuje na důležitost blížící se mezinárodní klimatické konference v Kodani. Do zahájení konference zbývá pouhých 94 dní.

Vedoucí projektu Cleanpeace Ben Jasper k akci dodal: "Návrh na zeď Galerie  Artwall vytvořila umělecká dvojice Alica Horváthová a Brano Matis, která vyhrála výtvarnou soutěž vyhlášenou Greenpeace v létě. Jsme rádi, že se do ochraně klimatu zapojili i umělci a snaží se svou činností upozornit na výjimečnou důležitost kodaňského jednání."

Greenpeace nabízí všem, kdo chtějí podpořit úsilí za zmírnění klimatických změn a mohou zdarma poskytnout znečištěnou zeď na viditelném místě jako „reklamní plochu“, že na ní zdarma vytvoří metodou clean graffiti některý z vizuálů upozorňujících na význam kodaňské konference. Vzhledem k tomu, že grafika je vytvářena selektivním vyčištěním vybraných částí zdi čistou vodou, nijak zeď nepoškozuje a je možné jí kdykoliv odstranit. Zájemci mohou Greenpeace kontaktovat na tel. čísle 224 320 448 nebo emailem na adrese:

Jednoduchá rovnice, kterou aktivisté Greenpeace vytvořili podle návrhů umělců Alice Horváthové a Braňa Matise způsobila nemalý noční rozruch na nábřeží Vltavy. Foto: Václav Vašků/Greenpeace

Výsledkem kodaňské konference by mělo být přijetí nové dohody, která se stane přímým pokračovatelem Kjótského protokolu, jehož účinnost vyprší v roce 2012. Proto, aby se stihla ratifikace nové smlouvy ve všech  zúčastněných státech, je nejvyšší čas k jejímu přijetí právě letos. Jinak hrozí, že ochrana klimatu a snižování emisí skleníkových plynů přestanou být mezinárodně koordinované, ztratí potřebný právní rámec, a zadrhnou se.

Konečný vizuál za denního světla. Foto: Jan Rovenský/ Greenpeace