Aktivisté Greenpeace zavřeli všechny čerpací stanice BP v Londýně

Novinka - 26 července, 2010
26.7.2010 - „Zavřeno“ – stálo na všech čerpacích stanicích společnosti BP v Londýně. Aktivisté Greenpeace je obsadili a požadují po BP a jejím nově jmenovaném šéfovi Bobu Dudleym, aby společnost teď už skutečně vyšla vstříc tolik propagované budoucnosti obnovitelných zdrojů. Způsob těžby ropy, který představuje obrovská rizika pro lidi i životní prostředí, který prosazoval předchozí šéf BP Tony Hayward, už není nadále akceptovatelný a je nutné jej neprodleně zavrhnout.

Aktivisté překryli logo BP lépe odpovídajícím návrhem.

Ředitel Greenpeace ve Velké Británii John Sauven prohlásil: „Pro BP přišel moment, vyrazit vstříc budoucnosti bez ropy. Pod Haywardovým vedením zařadila společnost zpátečku a pokoušela se všude vytěžit poslední kapky ropy, ať už v Mexickém zálivu, v Kanadě těžením dehtových písků nebo dokonce v citlivé arktické divočině. Nyní musí BP dokázat, že je to se svým příslibem „Beyond petroleum“ (za ropou), které si vetkla do jména, myslí vážně.“

Bob Dudley by k tomu měl být vhodnou osobou, neboť dříve byl  ve skupině BP viceprezidentem pro alternativní a obnovitelnou energii.

Greenpeace požaduje:
-    okamžité ukončení nových ropných vrtů na volném moři a ukončení veškeré těžby nekonvenčních ropných rezerv, jako např. dehtových písků v Kanadě.
-    konec dotací pro fosilní paliva a podporu obnovitelných zdrojů energie
-    účinné cíle klimatické politiky a zákony, které zaručí jejich dosažení a podporu pro rozvoj obnovitelných zdrojů energie

Podpořte Greenpeace

Pro zachování nezávislosti v našich postojích a činech nepřijímáme žádné finanční dary od států, politických stran, firem a ani od nadací, které jsou s nimi spojeny. Proto je práce Greenpeace možná jen díky lidem, jako jste Vy. O možnostech podpory Greenpeace ČR se dozvíte zde.