Napište Shellu a podpořte blokádu ledoborce Nordica!

Novinka - 3 května, 2012
Öland, Švédsko, 3. května 2012 – Aktivisté Greenpeace dva dny blokovali ledoborec Nordica, který využívá společnost Shell. Tentokrát na otevřeném moři. Pokračuje tak nenásilná protestní akce proti plánům ropného gigantu zahájit ničivou těžbu ropy v neposkvrněném arktickém regionu.

Greenpeace - Nordica

Šest aktivistů z pěti zemí vylezlo 3. května nad ránem – ve 4:20 - na palubu ledoborce Nordica přímo z mořské hladiny a připoutali se na různá místa na lodi. Požadovali, aby Shell zastavil své kontroverzní plány na těžbu v Arktidě.

“Bezohledné plány Shellu začít těžit ropu v Arktidě představují nepřijatelné riziko pro toto zcela unikátní místo na Zemi,” řekla vedoucí kampaně Greenpeace Nordic eko-toxikoložka Therese Jacobson. Ještě stále je možné zachránit Arktidu!

Tato blokáda navázala na nedávnou obdobnou akci, kdy se 20 aktivistů dostalo na palubu ledoborce Nordica ve finských Helsinkách, když se chystal vyplout z přístavu.

Později se k nim přidalo dalších 22 aktivistů, kteří v moři přímo před lodí rozmístili bóje a plavali s transparety požadujícími, aby Shell ustoupil od svých plánů těžit v Arktidě.

Všichni aktivisté byli nakonec zadrženi policií a zatčeni.

Ledoborec Nordica směřuje do aljašských arktických vod, aby se zde podílel na hloubení průzkumných ropných vrtů, které Shell plánuje na letošní léto.

Pošlete email a zachraňte Arktidu