Greenpeace na Febiofestu v Praze

Novinka - 30 března, 2010
Nechat si spočítat uhlíkovou stopu nebo se vyfotit v akčním modelu Greenpeace můžete od pátku 26.března do pátku 2.dubna na filmovém festivalu Febiofest od 18°° do 21°° hodin.

Změřte si svou uhlíkovou stopu a vyfoťte se v akčním "modelu" na infostánku Greenpeace.

Víte, jaké množství uhlíku vyprodukujete a co můžete udělat pro to, aby byla vaše uhlíková stopa menší a více jste tak šetřili životní prostředí? Jedna z možností, jak to zjistit je navštívit náš informační stánek na Febiofestu v Praze. Naši dobrovolníci vám stopu spočítají a poradí, co zlepšit pro šetrnější chování k přírodě.

A to není vše. Můžete se i nechat vyfotit v některém z „modelů“, které používáme na naše různorodé akce a aktivity. Už jste se někdy oblékli do kostýmu „spermie“, „aktivista“ či „voják proti radaru“? Zkusit si to můžete třeba dnes. Přímo na místě vás vyfotíme a snímky zašleme e-mailem.

Dále můžete podepsat petici za zrušení dobývacích prostorů pod Horním Jiřetínem nebo cyberpetici adresovanou společnosti Nestlé, která používá palmový olej pěstovaný na plochách, kde dříve rostly deštné pralesy.

Pokud se chcete přijít podívat, zavítejte do podzemních garáží (patro -3) pod Village cinemas na Andělu v Praze. Živá hudba i možnost občerstvení na místě. Na festivalu se používají vratné kelímky a talíře, za které dostanete v ekokoutku nazpět 2 Kč.

Těšíme se na setkání s Vámi!

Témata