Přidejte se k výzvě japonské vládě

Aktivisté proti lovu velryb před japonským soudem

Novinka - 15 února, 2010
Dva naši japonští aktivisté předstoupí před soudní porotu kvůli tomu, že ve veřejném zájmu odhalili korupční jednání vládou financovaného velrybího průmyslu. Hlasy Junichiho Sato a Toru Suzuki neutichly ani poté, co jim japonské úřady pohrozily trestem až desetiletého žaláře. Nyní ale potřebují Vaši pomoc více než kdy jindy. Dejte japonské vládě vědět, že při nich stojíte jako jejich „obhájci“. Přidejte svůj hlas k následující výzvě. Napište japonské vládě.

"Tokijská dvojka" - Toru Suzuki (vlevo) a Junichi Sato (vpravo) - dva aktivisté Greenpeace zatčení za odhalení korupčního jednání vládou financovaného velrybího průmyslu.

 

Překlad anglického znění petice:

Věříme, že žaloba na Junichiho Sato a Toru Suzukiho, známé jako „tokijská dvojka“ vychází z politických motivů a klade si za cíl umlčet odpor vůči lovu velryb ve velrybí rezervaci v Jižním oceánu. Toto přesvědčení vychází z rozhodnutí Rady pro lidská práva OSN, ve kterém je uvedeno, že zadržením a uvalením žaloby na Junichiho a Torua japonská vláda porušila řadu paragrafů mezinárodního práva. Čtvrt miliónu lidí, desítky právních expertů i organizace na ochranu lidských práv jako je např. Amnesty International vyjádřili všichni stejné obavy.

 

Doufáme, že zvítězí spravedlnost a soud nakonec uzná, že Junichi a Toru jednali na základě své občanské povinnosti. Budou-li ale podrobeni nespravedlivému procesu a odsouzeni, nebudeme k tomu mlčet. Naopak, náš hlas zazní mnohem silněji.

Junichi a Toru jsou čestní muži, kteří jednali ve výsostném zájmu japonských daňových poplatníků, když v rámci velrybího programu financovaného japonskou vládou odhalili rozsáhlou zpronevěru. V jejich odporu vůči lovu velryb ve velrybí rezervaci v Jižním oceánu stojíme při nich. Zároveň vyzýváme japonskou vládu, aby respektovala své závazky vyplývající z mezinárodního práva v oblasti lidských práv, aby zajistila, že oba aktivisté budou mít spravedlivý soud a aby bylo vyšetřování skandálu se zpronevěřeným velrybím masem znovu otevřeno. 

 

Přidejte se k výzvě a podpořte Junichiho a Toru.

Stačí pouze zadat celé Vaše jméno, e-mailovou adresu a zemi. Na zadanou e-mailovou adresu Vám bude doručena zpráva  s potvrzovacím odkazem, po jehož odkliknutí bude Váš podpis přidán pod petici.

 

Podepište petici

Anglické znění petice a podpisový formulář zde