Zaváže se Facebook, že přejde na zelenou energii, do Dne Země?

Novinka - 4 února, 2011
Greenpeace vyzývá Facebook, aby svou budoucnost stavěl na čisté energii a do letošního Dne Země (22. dubna) vytvořil plán, jak skoncovat s využíváním elektrické energie z uhlí pro svou rychle se rozrůstající počítačovou síť. Připojte se k výzvě i Vy!!! Řekněte Marku Zuckerbergovi, že si přejete, aby Váš facebookový profil nejel na špinavou energii!

Minulý týden diskutoval na Světovém ekonomickém fóru v Davosu výkonný ředitel Greenpeace Kumi Naidoo o možnostech Facebooku stát se světovým lídrem v oblasti čisté energie s ředitelkou marketingu společnosti Randi Zuckerbergovou. (Video viz níže.) Při té příležitosti jí předal výzvu určenou jejímu bratru Marku Zuckerbergovi, zakladateli a výkonnému řediteli Facebooku, aby se do 22. dubna, kdy je Den Země, zavázal že:

  • Facebook zvýší podíl čisté, obnovitelné energie
  • Facebook vytvoří plán, jak snížit svou uhlíkovou stopu a do roku 2021 přestat využívat energii z uhlí
  • Facebook bude informovat své uživatele o tom, jakým způsobem zajištuje energii pro své služby
  • Facebook bude prosazovat čistou energii na místní, národní i mezinárodní úrovni


Zareaguje Mark Zuckerberg na tuto výzvu?
Facebook reaguje na tlak veřejnosti. Je proto potřeba, aby co nejvíc uživatelů Facebooku dalo najevo, že jim není jedno, na jakou energii jede jejich profil. Od loňského února podpořilo kampaň Greenpeace „Unfriend coal“ vyzývající Facebook, aby odstranil uhlí ze svých přátel, přes 600.000 uživatelů. Dejte o sobě vědět i Vy!!!

Jak na to: Přejděte na FB stránku kampaně http://www.facebook.com/unfriendcoal a klikněte na tlačítko LIKE. Hotovo? A co dál? Sdílejte výzvu se svými přáteli kliknutím na tento link: Sdílej

Tolik času zbývá do Dne Země, kdy bychom spolu s Facebookem rádi oslavili jeho závazek, že bude stavět svou budoucnost na čisté energii z obnovitelných zdrojů. 

 

Věděli jste, že…

…Facebook každý den používají miliony lidí. Je to sociální sít 21. století, která však bohužel spoléhá na špinavou energii ze století devatenáctého.

… lidé po celém světě žádají provozovatele své oblíbené sociální sítě, aby se postavila do čela Energetické Revoluce tím, že odstraní uhlí ze svých přátel.

… počítačové firmy výrazně zvyšují svou spotřebu elektřiny, čímž se oblast výpočetních technologií dostává mezi odvětví s největší poptávkou po energii.

… v roce 2010 se Facebook rozhodl postavit svá první vlastní datová centra v Oregonu a Severní Karolíně, avšak elektřinu jim mají dodávat společnosti, které vyrábí většinu energie z uhlí.

… Facebook svým inovativním přístupem změnil způsob využívání on-line komunikace. Nyní má reálnou možnost jít příkladem a rozšířit duch inovace i na životní prostředí. Může ukázat, že firmy a jejich byznys mohou vzkvétat, a přitom používat čistou energii.

Co dělá Greenpeace?

Klimatická kampaň se zaměřením na IT odvětví
Greenpeace již přes pět let pracuje na tom, aby byly počítačové firmy zelenější. Na příkladu problém Facebooku s uhlím je velmi dobře vidět, jak v IT odvětví roste poptávka po energii.

Při současné míře růstu spotřebují datová centra a komunikační sítě – dva základní komponenty tzv. „cloudu“, na nichž Facebook závisí – v roce 2020 kolem 1,963 miliard kilowatthodin elektřiny. To je více než trojnásobek současné spotřeby Francie, Německa, Kanady a Brazílie dohromady.
Více informací o kampani v najdete na stránkách www.greenpeace.org/unfriendcoal

Stáhněte si infolist o facebookové kampani (v AJ)

Video

Kumi Naidoo (výkonný ředitel Greenpeace) a Randi Zuckerbergová (marketingová ředitelka Facebooku)

Watch live streaming video from worldeconomicforum02 at livestream.com