Přežijí! Čína ochrání vzácné ekosystémy obývané pandami

Novinka - 12 ledna, 2016
V čínské provincii Sečuán, ve které leží unikátní rezervace a chráněné parky obývané pandami velkými, vyšetřují detektivové rozsáhlý případ kácení lesů. Čína již díky organizaci Greenpeace, která na případ upozornila, přislíbila lepší ochranu tohoto území.

V přírodní rezervaci v provincii Sečuán, která je domovem pro více než 30 procent celosvětové populace pand, bylo ilegálně vykáceno 3200 hektarů porostu. Upozornili na to odborníci organizace Greenpeace.

Tamní habitaty pand velkých pokrývají 942 000 hektarů a jsou členěny do sedmi chráněných rezervací a dvou národních parků.

12. ledna 2016 panda velká

Rezervace a národní parky v Sečuánu, jejichž území obývá třicet procent pandí populace z celého světa, se rozkládají na území o rozloze téměř milionu hektarů.

Tyto jedinečné svatyně jsou domovem také dalších celosvětově ohrožených zvířat - například pand červených, leopardů sněžných a levhartů obláčkoých.

Čínští vyšetřovatelé již na případu pracují. K dnešnímu dni zahájili 15 soudních řízení a přislíbili lepší ochranu rezervace pand velkých v Sečuánu.

12. ledna 2016 Ilegální těžba

Nelegální těžba v provincii Sečuán, domova pand velkých.

"Taková odezva je pozitivním signálem, mohla by být katalyzátorem široké národní reformy," je přesvědčena zástupkyně místní pobočky Greenpeace Yi Lan.

"Výsledkem našeho vyšetřování je ochrana lesů, které patří mezi klíčové oblasti obývané pandami," dodala.

Zastupitelé Sečuánu se zavázali přijmout nové účinnější zákony v oblasti správy lesních porostů a jejich udržitelného rozvoje.

12. ledna 2016 Ilegální těžba

Letecký pohled na unikátní rezervace pand velkých v provincii Sečuán. Čína zde vyšetřuje četné případy nelegální těžby.

V Číně totiž dochází k odlesňování často pod záminkou "rekonstrukce nedostatečných lesních funkcí" je známým nešvarem, který poškozuje čísnkou přírodu.

K ilegální těžbě pod stejnou záminkou již v minulosti došlo podle zástupců Greenpeace také v provinciích Yunnan a Zhejiang.

Autor: adr

Témata