výstava fotografií Tarnished Earth (Poskvrněná Země)

Novinka - 14 září, 2010
S potěšením si dovolujeme oznámit dnešní zahájení významné výstavy fotografií Tarnished Earth (Poskvrněná Země) českého fotografa Jiřího Řezáče. Londýnská výstava snímků tohoto významného autora, který spolupracuje na řadě projektů s Greenpeace, se bude konat ve volném prostoru more London site u radnice (City Hall, 110 Queens Walk, London SE1 2AA) a potrvá do 14. října, poté poputuje do sedmi dalších britských měst.

Letecký pohled na těžbu v ropných píscích. Alberta. Kanada. (Fotografie Jiřího Řezáče.)

 

 

Výstava je pořádána ve spolupráci WWF a Greenpeace. Exposice dokumentuje příběh ropných písků – místa jedné z největších ekologických a klimatických katastrof, odvíjející se v kanadské Albertě.

Během zahájení promluví také významní hosté, mezi nimi i osobnosti jako Ray Mears, dobrodruh, cestovatel a odborník na metody přežití v extrémních podmínkách, známý též z televizních pořadů, či náčelník Al Lameman z původního kmene Kríů od jezera Beaver z Alberty v Kanadě.

Pro ty z nás, kteří nemáme možnost zhlédnout výstavu osobně, je k disposici webová stránka www.tarnishedearth.co.uk , kde si budete moci prohlédnout jak celou výstavu, tak i další snímky, jakož si i přečíst množství informací k tématu ropných písků. 

 

Více k tomuto tématu:
http://www.greenpeace.org/czech/media/press-release/aktiviste-greenpeace-blokuji-tezbu

http://www.greenpeace.org/czech/news/aktiviste-greenpeace-blokuji

http://networkedblogs.com/7Dhro

http://www.guardian.co.uk/environment/gallery/2010/sep/07/tarnished-earth-oil-sands

Podpořte Greenpeace

Pro zachování nezávislosti v našich postojích a činech nepřijímáme žádné finanční dary od států, politických stran, firem a ani od nadací, které jsou s nimi spojeny. Proto je práce Greenpeace možná jen díky lidem, jako jste Vy. O možnostech podpory Greenpeace ČR se dozvíte zde.

Témata