Vyjádření Greenpeace k údajnému výroku Ľubicy Trubíniové

Novinka - 15 dubna, 2011
Organizace Greenpeace upozorňuje, že údajný výrok Ľubicy Trubíniové, který se v posledních dnech šíří po internetu zejména prostřednictvím e-mailových zpráv a sociálních sítí, není pravdivý. Výrok byl zveřejněn 4. dubna 2011 v týdeníku Nový Profit. Redakce týdeníku již přiznala, že šlo o redakční chybu a k výroku neexistuje žádný důvěryhodný zdroj.

Nový Profit zveřejnil v rubrice Výrok týdne následující text: „Ja elektrinu k svojmu životu nepotrebujem, ten televízor si kľudne pozriem aj pri sviečkach.“ Takto se vyjádřila Ľubica Trubíniová, ředitelka slovenské pobočky Greenpeace a vedoucí kampaně Za bezjádrové Slovensko.

„Je mi ľúto, že niektorí novinári a bežní ľudia naleteli na novinársku kačicu a jej šírením sa podieľali na verejnej diskreditácii mojej osoby. V Greenpeace už 8 rokov nepracujem, pôsobím v mimovládnej organizácii Občan, demokracia a zodpovednosť, zameranej na ľudské práva a diskrimináciu a angažujem sa v iniciatíve Bratislava otvorene. Ktokoľvek je za týmto ohováraním, svoj cieľ nedosiahne. Verím, že rozmýšľajúci ľudia si napokon utvoria správny názor na tento absurdný výrok i na moju osobu“, vyjádřila se Ľubica Trubíniová.

Týdeník Nový Profit zveřejní ve svém dalším čísle omluvu jak Ľubici Trubíniové, tak organizaci Greenpeace.


Témata