Výstava fotografií "Alive" dorazila do Prahy

Novinka - 13 června, 2008
Jedna z nejúžasnějších kolekcí 92 velkoplošných fotografií z dílny Yanna-Arthuse Bertranda s názvem „Alive“ je k vidění v Praze. V roce 2006 si tento světoznámý francouzský fotograf získal pražské a mezinárodní publikum uvedením výstavy leteckých snímků « Země krásná neznámá », která byla instalována v srdci města v parku na Kampě a kterou shlédlo 1 300 000 návštěvníků.

Fotograf Bertrand je autorem snímku kruhu v poli, které označuje GM kukuřičné pole ve Francii. Fotografie byla pořízena pro Greenpeace a je součástí výstavy leteckých snímků „Země krásná neznámá“.

Organizátorkou a kurátorkou „Alive“ je i tentokrát paní Olga Menzelová- Kelymanová a projekt se koná v rámci Francouzské sezóny 2008. Umělec se tentokrát vrací do Prahy s další kolekcí na téma, které je mu obzvláštně blízké – svět zvířat a biodiverzita ve světě, kde vládne člověk. Fotografie totiž nezobrazují pouze krásu divoké živé přírody, ale poukazují i na rizika spojená s lidskými zásahy a současným životním stylem. Výstavní projekt „Alive“ je zaměřen na trvale udržitelný rozvoj, ochranu životního prostředí, a také na ochranu zvířat a životního prostředí.

„Kampa je sice překrásná a má magické kouzlo, ale její trochu stísněné podmínky by nám nedovolily mít tam expozici celých pět měsíců. Navíc je na Náměstí Republiky před Palladiem vhodný prostor, kde můžeme v rámci výstavy pořádat různé soutěže pro děti," řekla Olga Menzelová - Kelymanová.
Nedílnou součástí výstavy je informační stan, kde budou k dispozici pohledy, katalog výstavy a další odborné publikace související s přírodou. Vstup na výstavu „Alive“ je volný a je k vidění v centru města na náměstí Republiky naproti obchodnímu paláci Palladium, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně, a to až do 5.října 2008.