Star in our next campaign video

Detox our future

We're challenging some of the world's most popular clothing brands to work with all of their suppliers to eliminate the release of toxic chemicals into our water.

Sign up for updates by email, go see what you can do, or browse below for the latest news.

Greenpeace is campaigning to stop industry poisoning waterways around the world with hazardous, persistent and hormone-disrupting chemicals. Launched in July 2011, the Detox campaign has exposed links between textile manufacturing facilities causing toxic water pollution in China, and many of the world's top clothing brands.

Nike, AdidasPuma, H&MM&S, C&A and Li-Ning have committed to Detox, in response to the growing international campaign. Other top clothing companies still need to get a move on, to Detox their brands and help Detox our future.

Nejnovější aktualizace

 

Dokázali jsme to. Svět je zase o něco zdravější a čistší

Autor blogu: Jan Freidinger | 18 srpna, 2015

Všechny členské státy EU hlasovaly pro zákaz toxických nonylfenolethoxylátů (NPE) v dováženém textilu. Toto rozhodnutí uzavřelo toxický kruh okolo této látky, na který Greenpeace poprvé upozornilo více než před pěti lety právě v České...

Adidas je zpátky v Detox teamu

Novinka | 11 června, 2014 v 14:15

Slavný německý výrobce sportovního oblečení uveřejnil nový plán na odstranění nebezpečných chemikálií a vrátil se tak do “detox” týmu oděvních značek, které spolu s Greenpeace usilují o budoucnost bez jedů - “toxic- free future”.

Toxický luxus pro děti

Novinka | 19 února, 2014 v 9:33

Rodiče pro své děti chtějí vždy to nejlepší a nejbezpečnější a platí to i u oblečení. Utrácí vysoké částky za oblečení luxusních značek jako Louis Vuitton, Versace, Dolce&Gabbana nebo Dior. Cena a renomé značky je pro ně zárukou kvality a...

Nová studie Greenpeace odhalila toxické příšerky v dětském oblečení

Novinka | 15 ledna, 2014 v 12:43

Nebezpečné chemikálie jsou obsažené v dětském oblečení a botách světových oděvních značek včetně Disney, Burberry a Adidas, odhaluje nová studie Greenpeace.

1 - 5 z 32 výsledky.

Témata