תשובות לשאלות נפוצות

אם יש לך שאלות לגבי לגרינפיס, זה המקום למצוא את כל התשובות שלך!


עבודה בגרינפיס  
 • בא לך לעבוד איתנו?

  ניתן לבקר בעמוד הדרושים שלנו. בנוסף אנו מציעים מדי שנה מספר מצומצם של אופציות להתמחות בארגון. למידע נוסף אנא פנו לענת כהן בטלפון 054-3037811.

התנדבות  
 • אז איך אפשר לקחת חלק בפעילות של גרינפיס ישראל?

  יש הרבה דרכים בהן אפשר לקחת חלק פעיל - ניתן להצטרף למערך המתנדבים שלנו. מתנדבי ופעילי הארגון לוקחים חלק חיוני בתחומים מגוונים כגון: תרגום, עריכה, הגהה, עיצוב, צילום, מחקר, עזרה אדמיניסטרטיבית במשרד, לוגיסטיקה ואדמיניסטרציה, ייעוץ משפטי וכו'. אם ברצונך להתנדב באחד המשרדים האחרים של גרינפיס ברחבי העולם ניתן לחפש את המשרד הרלוונטי ברשימת המשרדים.

 • איך אוכל לעזור על אחת מהספינות של גרינפיס?

  ניתן להגיש בקשה לתפקיד של איש צוות על אחת מהספינות שלנו, יש לשלוח קורות חיים באנגלית לכתובת: Greenpeace Marine Services Ottho Heldringstraat 5 1066 AZ Amsterdam The Netherlands יש לצרף את כל התעודות הימיות שברשותך ולפרט את כל הכישורים הרלוונטים שיש לך לתפקיד שכזה: אילו שפות אתם מדברים? האם יש ברשותכם תעודת צוללן מוסמך? האם יש לכם רקע בתחומים כמו צילום, עריכת וידאו, אינסטלציה, בישול וכו'? אנחנו תמיד מחפשים אנשי צוות מיומנים ומקצועיים לספינות שלנו אבל כמובן שגרינפיס הבינלאומי מקבל פניות רבות מידי יום, אנא ספקו את מירב המידע האפשרי על מנת להקל על תהליך הבחירה. בהצלחה ומקווים לראותך על אחת הספינות שלנו

חברות ותרומה  
 • מידע בסיסי

  גרינפיס אינו מקבל תמיכה כלכלית מממשלות, תאגידים, גופים מסחריים או חוגים פוליטיים, וזאת בכדי שנוכל לשמור על עצמאות, אובייקטיביות וחופש פעולה במאבקינו. הארגון נתמך אך ורק על- ידי פעילות של מתנדבים ותרומות מתומכים פרטיים. בדיוק כמוך! משימתנו דורשת כמות עצומה של משאבים, אנושיים וכספיים כאחד, תמיכתך בנו תעזור להבטיח עולם ירוק ובריא יותר עבור כולנו. כאן ניתן להצטרף כחברים קבועים.

 • איפה אפשר למצוא מידע על השארת ירושה לגרינפיס ישראל?

  כדור הארץ שאנו משאירים לדורות הבאים תלוי בפעולה שבה אנו נוקטים כבר היום כדי לשמור עליו. הכללת גרינפיס בירושתך, בכל סכום שהוא, הנה דרך אישית וחזה במיוחד לעצב את עתיד כדור הארץ למען הדורות הבאים. ניתן לקבל מידע נוסף בעמוד הירושות שלנו.

 • האם לגרינפיס יש סעיף 46 כך שאוכל לקבל החזרי מס בעבור התרומה?

  בשעה טובה ומוצלחת, ארגון גרינפיס ישראל קיבל אישור לסעיף 46 - זיכוי ממס הכנסה בשל תרומה. כל אדם שיתרום לפעילות של גרינפיס בישראל מעל 180 ש"ח בשנה, יהיה זכאי לקבל ממס הכנסה זיכוי על תרומתו מאותה שנה. גובה הזיוכי עומד על 35% מסך ערך התרומה! מדובר בהכרה חשובה בצורך של גרינפיס לגייס את המשאבים הנחוצים לנו על מנת להגן על העתיד והבריאות של כולנו! זוהי גם הזדמנות מבורכת להודות ל-13 אלף חברינו על תמיכתם החיונית בארגון, ולהזמין גם אותך להצטרף לחברות בארגון - לסייע לנו להגן על הסביבה והעתיד שלך ושל משפחתך - ועל הדרך להנות מהחזר מס על נדיבותך. בזכות תרומתך הנדיבה, גרינפיס ישראל ימשיך לעבוד במלוא המרץ על קידום נושאי איכות הסביבה בישראל וימשיך להאבק לטובת הגנה על הבריאות והכיס של כולנו!

כללי  
 • מהי מטרת העל של גרינפיס?

  גרינפיס הנו ארגון עצמאי ובלתי תלוי המשתמש בדרכי מאבק ישיר ובלתי-אלים ונוקט בדרכים יצירתיות בכדי לחשוף בעיות סביבתיות גלובליות ומקומיות, ולקדם את הפתרונות החיוניים לעתיד ירוק, בריא ובטוח עבור כולנו. המטרה של גרינפיס היא להבטיח את יכולתו של כדור הארץ לקיים את החיים על כל מגוונם גם בדורות הבאים.

 • איך גרינפיס מאורגן? מי מנהל את גרינפיס?

  ארגון גרינפיס מורכב מהמטה הבינלאומי שיושב באמסטרדם ומשרדי גרינפיס ברחבי העולם עם נוכחות ביותר מ-44 מדינות ותהליך הגדילה ממשיך מדי שנה. גרינפיס בינלאומי עוקב אחר ההתפתחות הארגונית של משרדי גרינפיס השונים, מפקח על הפיתוח והתחזוקה של צי הספינות שלנו, ומגדיר את מסגרת המדיניות ואת נהלי היסוד של הארגון כולו. גרינפיס אינו מבקש או מקבל מימון מממשלות, תאגידים או מפלגות פוליטיות. גרינפיס לא מבקש ולא מקבל תרומות שעלולות לסכן את העצמאות, ערכי היסוד, העקרונות, היעדים, אמינותו ויושרתו המקצועית והציבורית. לשם גרינפיס מסתמך אך ורק על תרומות של תומכים פרטיים כמוך. גרינפיס מחויב לעקרונות של אי-אלימות, עצמאות פוליטית וכלכלית. בחשיפת איומים על הסביבה ובפעולה מאומצת למציאת פתרונות ואלטרנטיבות יעילות וברות קיימא, לגרינפיס אין בעלי ברית או יריבים קבועים במגוון מאבקיו לטובת כדור הארץ.

 • איפה אפשר למצוא כתובת של סניפי גרינפיס אחרים ברחבי העולם?

  ניתן למצוא רשימה מלאה של מדינות שבהן יש לנו נוכחות בדף זה. אם אין סניף במדינה שחיפשת, אפשר לכתוב למחלקת קשרי התומכים של גרינפיס הבינלאומי בכתובת .

 • שמעתי שגרינפיס הם בעצם קבוצה של "מחבקי עצים" ומתנגדים לכריתת עצים באשר היא?

  גרינפיס עוסק בהגנה על יערות העד האחרונים שנותרו לנו - השמורות הגדולות ביותר של מגוון ביולוגי יבשתי על פני כדור הארץ והריאות הירוקות של כולנו. מעבר לכך, אין לנו כל התנגדות עקרונית לניהול אחראי, שקוף ובר קיימא של יערנות מחוץ לאזורים אלה.

 • אני סטודנט/ית ועכשיו אני כותב/ת עבודה על סוגיה סביבתית. האם תוכלו לשלוח לי מידע בנושא?

  תודה רבה על שחשבת על גרינפיס בהקשר לעבודה שלך! אנחנו מקבלים מידי יום פניות רבות לעזרה עם עבודות של תלמידים וסטודנטים על זיהום ובעיות סביבתיות אחרות. למרות הרצון לעזור לכל אחד ואחת מכם באופן אישי ופרטני, אנחנו מחויבים להישאר ממוקדים במטרות החיוניות אנשים תורמים עבורן - כדי לזכות בקמפיינים סביבתיים לטובת העתיד והבריאות של כולנו. כמובן שכל המידע והחומרים באתר גרינפיס, כמו גם בפייסבוק ובאינסטגרם וביוטיוב שלנו, זמינים לרשותך בכל עת.

 • ישנו זיהום סביבתי בעיר שלי, מה אוכל לעשות בנדון?

  ראשית ,כל הכבוד על האכפתיות, המודעות והרצון הטוב! ככלל, מלבד מקרים חריגים, גרינפיס ישראל מקפיד לפעול בקנה מידה גדול סביב בעיות סביבתיות שמשפיעות על כולנו ולא בעיות סביבתיות מקומיות ופרטניות, זאת מאחר ולגרינפיס כארגון בלתי תלוי ללא מטרות רווח יש משאבים מוגבלים ולכן אנו בוחרים בקפידה את המעורבות שלנו ומעדיפים תמיד להתמקד באיומים גדולים למערכות אקולוגיות ולבריאות של כולנו. לצערנו אין לנו את היכולת לטפל בכל הנושאים המקומיים. בנושאים אלו אנחנו צריכים לסמוך על גופים מקומיים ועל התאגדות אזרחית של אנשים אכפתיים ומודעים כמוך המוכנים להאבק על מה שחשוב לה ומה שהם מאמינים בו. ניתן גם לחפש באתר שלנו מידע רלוונטי על הנושא הספציפי המעניין אותך. אנו מאחלים לך בהצלחה במאבקך החשוב ומקווים להתעדכן בנצחון מהיר ומשמח בפועלך המבורך.

 • הייתי עד/ה להתעללות נוראה בבעל חיים. מה אוכל לעשות?

  ראשית, כל הכבוד על האכפתיות והדאגה! לצערנו גרינפיס לא מסוגל לטפל במגוון הבעיות הקשורות לזכויות בעלי החיים ברמה המקומית. אנו כארגון אמונים על הגנה על זנים ביולוגיים בסכנת הכחדה ומערכות אקולוגיות גדולות כמו אוקיינוסים ויערות גשם ואנו פועלים במלוא כוחנו על מנת לעצור את האיומים הגדולים ביותר על הסביבה ועל החיים על פני כדור הארץ ככלל. למידע לגבי זכויות בע"ח ניתן ליצור קשר עם ארגונים לזכויות בעלי החיים כגון אנונימוס או צער בעלי חיים או תנו לחיות לחיות.

ערכי היסוד של גרינפיס  
 • מטרת העל

  גרינפיס שואף: • להגן על המגוון הביולוגי על כל צורותיו. • למנוע זיהום וניצול לרעה של האוקיינוסים, האדמה, האוויר והמים שלנו. • להבטיח את יכולתו של כדור הארץ לקיים חיים ולקדם שימוש בר קיימא במשאביו.

 • עצמאות

  אנחנו לא מקבלים תרומות מחברות, מפלגות או ממשלות. העצמאות שלנו מאפשרת לנו לפעול נגד כל כוח או גורם מסכן או מזיק לאיכות הסביבה ולבריאו שלנו ומסייעת לנו להביא לשינוי אמיתי של המציאות ללא ניגודי אינטרסים וללא פגיעה בחופש הפעולה ובחופש הביטוי שלנו.

 • לגרינפיס אין בני ברית או יריבים קבועים

  בחשיפת איומים סביבתיים ומציאת פתרונות ואלטרנטיבות ברות קיימא אין לנו בעלי ברית או יריבים קבועים. אם ממשלה או תאגיד מסוים מוכנים לשנות את דפוסי המדיניות ודרכי ההתנהלות שלהם נעבוד איתם בשמחה על מנת להשיג את מטרות העל של הארגון ולהגן על כדור הארץ. במקרה והממשלה או התאגיד המדובר יסוגו מהתחיבותיהם או יחזרו לסורם, אנחנו נחזור לפעול מולם עד להשגת מטרתנו.

 • קידום פתרונות ואלטרנטיבות ברות קיימא

  אנחנו מחפשים פתרונות יעילים לבעיות הסביבתיות איתן מתמודד העולם כיום וזאת תוך כדי קידום דיון ציבורי פתוח, שקוף מושכל ומודע על הבחירות הסביבתיות של כולנו וההשפעה שלהן על כדור הארץ. מטרתנו היא אינה "לנהל" בעיות סביבתיות, אלא להעלים אותן כליל. זו הסיבה שפיתחנו את האסטרטגיה שלנו שנועדה בין היתר: • להגן על הימים והאוקיינוסים שלנו ע"י הקמה של שמורות טבע ימיות ואיסור על דיג וציד במקומות מוגדרים. • לקדם את מהפכת האנרגיה המובילה את העולם כולו אל עבר כלכלה נקייה ומשק אנרגיה ירוק ובר קיימא. • להציל את יערות הגשם בעולם מפני כריתה בלתי חוקית והרסנית של שטחי יער עצומים לטובת תעשיות מזהמות כגון תעשיות הנייר והעץ ותעשיית המזון מן החי. בנוסף גרינפיס אינו מסתפק בהצבעה על הבעיות או המחדלים הסביבתיים; אנו מפתחים, חוקרים מקדמים ומפיצים צעדים קונקרטיים ואופרטיביים לקידום עתיד ירוק, בטוח ובריא עבורנו ועבור הדורות הבאים.

 • קידום פתרונות ואלטרנטיבות ברות קיימא

  אנחנו מחפשים פתרונות יעילים לבעיות הסביבתיות איתן מתמודד העולם כיום וזאת תוך כדי קידום דיון ציבורי פתוח, שקוף מושכל ומודע על הבחירות הסביבתיות של כולנו וההשפעה שלהן על כדור הארץ. מטרתנו היא אינה "לנהל" בעיות סביבתיות, אלא להעלים אותן כליל. זו הסיבה שפיתחנו את האסטרטגיה שלנו שנועדה בין היתר: • להגן על הימים והאוקיינוסים שלנו ע"י הקמה של שמורות טבע ימיות ואיסור על דיג וציד במקומות מוגדרים. • לקדם את מהפכת האנרגיה המובילה את העולם כולו אל עבר כלכלה נקייה ומשק אנרגיה ירוק ובר קיימא. • להציל את יערות הגשם בעולם מפני כריתה בלתי חוקית והרסנית של שטחי יער עצומים לטובת תעשיות מזהמות כגון תעשיות הנייר והעץ ותעשיית המזון מן החי. בנוסף גרינפיס אינו מסתפק בהצבעה על הבעיות או המחדלים הסביבתיים; אנו מפתחים, חוקרים מקדמים ומפיצים צעדים קונקרטיים ואופרטיביים לקידום עתיד ירוק, בטוח ובריא עבורנו ועבור הדורות הבאים.

יש לכם שאלות נוספות?