ניקיון ירוק בבית

דף - 5 מאי, 2008
אין ספק שהתעשייה היא הגורם מספר אחד לזיהום המסוכן של הסביבה על ידי כימיקאלים אולם, גם אנו תורמים לזיהום זה על ידי שימוש בחומרי ניקוי בבית ובגן.

ההגנה והשמירה על הסביבה שלנו מתחילה אצלנו בבית, להן מספר עצות שלא רק יחסכו לכם כסף אלא גם יהיו בטוחים יותר לבריאותכם, בריאות אהובכם ולסביבתכם. כל אחד מהמרכיבים שלהלן ניתן לקנות בחנויות המזון והבריאות: שבאזורכם.

סבון טהור

במשך דורות אנשים השתמשו בסבון טהור לניקוי הכביסה, ביתם ולניקיונם האישי - סבון טהור הוא המרכיב העיקרי ברוב תכשירי הניקוי אלטרנטיביים הקיימים בשוק. סבון טהור אינו מזיק לסביבה ואינו רעיל. וודאו שהסבון שבו אתם משתמשים אינו מכיל ריחות וצבעים סינטטיים או כל רכיב אחר שאינו סבון טהור. אפילו חומר כביסה נטול פוספט שמרכיביו מתכלים תורם לזיהום המים בסופו של דבר.

חומץ 5%

חומץ הוא חומר חיטוי שניתן לנקות עימו שומן, זכוכית, שאריות סידן וכתמים וניתן להפיג איתו ריח רע.

אבקת עמילן מתירס

אבקת עמילן מתירס היא אבקה נטולת ריח שניתן לנקות איתה ביעילות שטיחים וכתמי שומן.

סודה לכביסה

מרכיב עיקרי לכביסת בגדים. אבקת סודה לשתיה מצוינת נגד כתמי שומן, מסירת כתמים, מחטאת, ומרככת את המים. אין להשתמש בה על משטחי אלומיניום.

סודה לשתיה

סודה לשתיה עובדת טוב להמסה של שומנים. היא גם חומר חיטוי מצוין, מסירה כתמים, ממרקת, ומרככת בדים.

יש הסבורים שאמוניה ובורקס (סוג של מלח)  גם הם מרכיבים עיקריים במוצרי ניקיון אלטרנטיביים. למרות שאין ספק ביעילותם בניקיון, חיטוי והסרת ריחות הרי שכימיקלים אלו חזקים מאוד שעלולים לגרום לגירויים בעניים, באף בגרון ובעור ועלולים לגרום גם לכאבי ראש, בחילה וכאבים בחזה.  כמו כן שאמוניה באה במגע עם חומרים אחרים בעיקר אלו המכילים כלור עלול להשתחרר זג רעיל. מסיבות אלו לא הכללנו חומרים אלו ברשימת המרכיבים הבסיסיים לניקיון.