לא כל שזהוב הוא זהב

פרסום - 5 מרץ, 2013
טיפול בחסר העולמי בויטמין A ללא שימוש בהנדסה גנטית

מזה 20 שנה שהאורז הזהוב (Golden rice) בתהליכי פיתוח, אך עדיין לא הצליח לצמצם את שיעור הסובלים ממחסור בויטמין A (VAD) בעולם, ולא זו בלבד, אלא שלשם פיתוחו בוזבזו כספים ומשאבים רבים שהיו יכולים להיות מושקעים בפתרונות אמיתיים לבעייה. הנדסה גנטית (GE) איננה רק יקרה אלא גם מסוכנת לסביבה, שכן הגידולים המהונדסים מזהמים חלקות גידול סמוכות מרגע שהזרעים המהונדסים נזרעים באדמה.
חוסר בויטמין A ממשיך להיות אחת הבעיות הבריאותיות החמורות ביותר במדינות מתפתחות. בשני העשורים האחרונים היה שיפור משמעותי בטיפול בבעייה, שהביא ממש להעלמתה בקרב סקטורים מסוימים במדינות רבות. מספר המדינות בהן הושגו היעדים של העלאת רמות ויטמין A בגוף (VAS) כמעט והוכפל בין השנים 2003-2005. הצלחה זו נובעת משילוב של 4 אסטרטגיות שנוסו והצלחתן הוכחה: מתן ויטמין A בקפסולות, במזון רפואי נוזלי, באמצעות תוספי מזון (העשרת מזון בויטמינים ובמינרלים) או באמצעות גיוון רלוונטי של הדיאטות המקומיות.
אולם, חסר בויטמין A שימש גם כעילה לפיתוח אורז 'זהוב': מגוון מיני אורז שהונדסו גנטית כך שבאיזורים האכילים בצמח יווצר בביוסינתיזה* בטא קרוטן, שהוא פרקורסור לויטמין A (כלומר גופנו יודע לייצר ממנו ויטמין A בתהליכים מטבוליים).
הנתונים במאמר שלפניך מוכיחים, כי מוטב היה לו המימון הרב שהוזרם לפיתוח האורז הזהוב היה מנותב לשיטות הקיימות למיגור החסר בויטמין A בעולם. הללו תומכות במערכות חקלאות ברות-קיימא, מספקות ביטחון תזונתי ומעודדות עלייה במגוון הגידולים החקלאיים, וכל זאת תוך העצמת נשים,
פרנסה לחקלאים באיזורים כפריים ושיפור התזונה של נשים וילדים בעולם.

* ביוסינתיזה היא תהליך המתרחש באורגניזמים ובו אנזימים יוצרים מ"חומרי גלם" תרכובות מורכבות יותר.

להורדת המסמך המלא  

נושאים