הצטרפו למהפכת האנרגיה!

תחנת כח תרמו-סולרית

כבר יותר ממאה שנים האנושות מסתמכת על דלקים מאובנים הפולטים גזי חממה לצרכי הפקת אנרגיה. כעת, ברחבי העולם, התוצאה מתחילה להתגלות. התחממות כדה"א, הנגרמת משריפת דלקים מאובנים, היא האיום החמור ביותר הניצב בפני האנושות.בני האדם משפיעים על האקלים המאפשר את החיים על פני כדה"א, העדויות לכך הן תופעות מזג אוויר קיצוניות והרות אסון, כגון בצורות והצפות, שיבוש בהספקת מים, המסת הקרח בקטבים, עליית פני הים, אובדן של שוניות אלמוגים ועוד הרבה. מדענים וממשלות ברחבי העולם תמימי דעים וישנן עדויות חד משמעיות על שינויי אקלים הנובעים מפעולות בני אדם, ההשפעות שלהם ותחזיות לגבי העתיד.

עדיין לא מאוחר מידי להאט את התחממות כדה"א ולמנוע את האסונות האקלימיים שאנשי המדע חוזים. מקורות האנרגיה המתחדשת שכבר קיימים, כגון אנרגיית רוח או שמש, מציעות מאגר בלתי מתכלה של אנרגיה נקיה שהיא בטוחים לסביבה וטובים לכלכלה.

טכנולוגיות ירוקות אחרות, כמו טכנולוגיית הקירור "גרינפריז", מציעות אלטרנטיבות ברות קיימא לשימוש בכימיקלים משניי-אקלים.

תאגידים, ממשלות ואנשים פרטיים חייבים להתחיל עכשיו לשלב פתרונות אנרגיה בני- קיימא ולחדול משימוש בדלקים מאובנים. האנושות חייבת להשקיע רבות באנרגיה מתחדשת, בייחוד במדינות בעלות כלכלה מתפתחת, על מנת שתחליף פיתוח המתבסס על שימוש נרחב בדלקים מאובנים.

באותו הזמן, אנו מוכרחים להביא לפעילות בינלאומית מיידית להפחתת פליטת CO2 - גזי חממה (הגז אשר גורם להתחממות כדה"א), או שהעולם עלול לסבול משינוי אקלים בלתי הפיך.

קוראים למשרד האנרגיה לצאת מעידן האבןאשרור אמנת קיוטו, אמנת מזג האוויר עליה סוף סוף הסכימו במרקש בשנת 2001, הוא צעד

 ראשון חיוני בתהליך זה. עם זאת, הפחתת הפליטה עליה הסכימו במרקש היא רק חלקיק ממה שנדרש על מנת למנוע שינויי אקלים מסוכנים ואמנת קיוטו נמצאת תחת מתקפה אכזרית.

ארה"ב מסרבת לחתום על אמנת מזג האוויר ולפעול להפחתת הפליטה. עם פחות מ- 5%
מאוכלוסיית העולם, ארה"ב היא היצרנית הגדולה ביותר של גזי חממה והיא אחראית ל- 25% מפליטת הגזים. בנוסף, הממשל ממשיך לסבסד את תעשיות הדלקים המאובנים, ומעודד שימוש באנרגיה מזהמת זולה בזמן שפתרונות לאנרגיה נקיה אינם מקבלים מספיק תמיכה כלכלית.

גרינפיס פועל בעולם במספר חזיתות להפסקת שינויי האקלים - מהפעלת לחץ על חברת אקסון מוביל וג'ורג וו. בוש לעבוד עם שאר העולם לעצירת שינויי האקלים, ועד מחקרים וקידום פתרונות אנרגיה ירוקה.

גרינפיס גם עובד עם "בודי שופ" להביא אנרגיה מתחדשת ל-2 מיליארד אנשים במדינות מתפתחות שאין בהם חיבור לחשמל.

העדכונים האחרונים

 

איך להבין את מדעי האקלים ב-10 צעדים פשוטים

חדשות | 15 נובמבר, 2014 בשעה 12:00

ידוע שדו"ח ה-IPCC האחרון בנושא שינויי האקלים, שפורסם לאחרונה הוא חשוב מאוד. אלפי מדענים לקחו חלק בכתיבת הדו"ח והוא מכיל מידע מקיף ביותר על שינויי אקלים, אבל הוא גם קצת יבש.

מחנה האקלים של גרינפיס יוצא לדרך!

חדשות | 13 ספטמבר, 2012 בשעה 14:26

במהלך חול המועד סוכות 01/10 – 05 נפגש כולנו יחד, החברים של הסביבה
בעמק האלה למען מפגן ענק של אחדות להגנה על הטבע שלנו הנמצא בסכנה.

דו"ח גרינפיס חושף- החברות הכי מזהמות באינטרנט: אפל, מיקרוסופט ואמזון

חדשות | 15 אפריל, 2012 בשעה 10:13

‫אחרי הניצחון החשוב שלנו עם הפיכת פייסבוק לירוקה יותר - דו"ח חדש של גרינפיס סוקר את 14 חברות המחשוב הגדולות בעולם בכל הנוגע לשרתי הנתונים שלהן והשימוש ההולך וגדל באנרגיה מזהמת. לפי הדו"ח, המזהמות הגדולות הן: אפל, מיקרוסופט ואמזון.‬ ‫

כישלון לוועידת האקלים

חדשות | 22 דצמבר, 2011 בשעה 12:56

לצערנו הרב, דיוני האקלים בועידת האו"מ בדרבן הסתיימו בדיוק אותה צורה בה התחילו - בכישלון צורב. פעם נוספת הממשלות החליטו להקשיב למזהמים ולא לאזרחים. בכך כשלו הממשלות בעמידה ביעדים שהוצבו להן, ולא הצליחו לשרטט קווים-מנחים ברורים על מנת לרסן את...

המכחישים נחשפים במערומיהם. אושר פעם נוספת: שינוי האקלים אמיתי.

חדשות | 24 אוקטובר, 2011 בשעה 8:54

בהשתלשלות עניינים אירונית התברר כי מחקר שמומן בעיקר על ידי ספקני אקלים מלמד דווקא שהקונצנזוס המדעי המקובל לגבי שינויי האקלים אכן מדויק.

1 - 5 מתוך 29 תוצאות.