פעילי גרינפיס עוזרים להרכיב פאנלים סולאריים בלונדון

 

 

פתרונות להתחממות כדה"א ושינויי האקלים - אנרגיה נקיה, יעילות אנרגיה וטכנולוגיות חדשות ידידותיות לסביבה - כבר קיימים.הדו"ח האחרון מהפנל הבין-לאומי על שינויי אקלים (IPCC) מציין שמאות טכנולוגיות כבר קיימות, בעלות נמוכה מאוד, להפחתת פליטת גזים המזיקים לאקלים ושהממשלות צריכות להסיר את המחסומים לטכנולוגיות אלה.

יישום פתרונות אלו לא ידרוש הקרבות מצד האנשים ולא יפגע באיכות חייהם.

במקום, הם יאפשרו לאנשים להוביל עידן חדש באנרגיה, אחד שיוביל לצמיחה כלכלית, עבודות חדשות, חידוש טכנולוגי והחשוב ביותר הגנה סביבתית.

אם זאת, על מנת שפתרונות ירוקים ימצאו דריסת רגל בשוק, ממשלות ותאגידים צריכים להוביל מעבר מטכנולוגיות מזהמות.

כיום, תעשיות הדלקים המאובנים מקבלות סבסוד של מיליארדי דולרים כך שאנרגיות מזהמות נשארות זולות.

תעשיות מזהמות מורשות לזהם בחינם, בזמן שטכנולוגיות נקיות נשארות בלתי ממומנות. מדינות מתפתחות, שצרכיי האנרגיה שלהם הם בעלי קצב הגדילה הרב ביותר, לכודות בשימוש בטכנולוגיות ישנות המתבססות על דלקים מאובנים על ידי סוכנויות ייצוא אשראי.

הגיע הזמן שבני אדם יגמלו עצמם מהשימוש בדלקים מאובנים וטכנולוגיות מזהמות אחרות.

חברות הנפט חייבות להפסיק לחפש אחר דלקים מאובנים נוספים שהעולם אינו יכול להרשות לעצמו לשרוף. ממשלות צריכות לסבסד אנרגיות מתחדשות ולהכריח את המזהמים לשלם.

טכנולוגיות ירוקות מוכנות להשתלט

אנרגיית רוח כבר מהווה מקור אנרגיה בחלקים רבים של העולם. אנרגיית רוח יכולה לספק 10% מצרכיי החשמל של העולם תוך שני עשורים.

אנרגיית שמש גדלה בעולם ב- 33% מדי שנה. גרינפיס ומחקרים מדעיים מראים שעם סיוע ממשלתי, התעשייה הסולארית תוכל לספק חשמל למעל שני מיליארד אנשים ברחבי העולם ב- 20 השנים הקרובות.

עד שנת 2040 תוכל אנרגיה סולארית (פוטו-וולטאי) לספק קרוב ל- 25% מצרכיי החשמל העולמיים.

דו"ח שהוכן ע"י האנליסטים הפיננסים בחברת KPMG מראה שאנרגיית שמש תוכל להתחרות מבחינה כלכלית בדלקים מאובנים אם הייצור של פנלי פוטו-וולטאי יוגדל ל- 500 מגה וואט בשנה.

תחנת כח של אנרגיה מתחדשת באסיה תוכל להיות בעלת אותן עלויות ולייצר את אותם משרות כמו מפעל המתבסס על פחם, רק עם יתרונות סביבתיים משמעותיים.

טכנולוגית הקירור גרינפריז, אשר בטוחה לאקלים ולשכבת האוזון, נפוצה בעולם כולו. זהו פתרון אידאלי למדינות מתפתחות שבהן עלויות ויעילות חשובות במיוחד.