יערות

עיצרו את הרס היערות

הרס היערות גורם לחמישית מפליטות גזי החממה בעולם. מספר הגדול מכמות הפליטות מכל המכוניות, המטוסים והרכבות בעולם גם יחד. יערות העד מתחזקים את "איזון החיים" על כדור הארץ. יערות אלו מהווים בית לשני שליש מכל זני הצמחים והחיות על היבשה. יערות הגשם החשובים והאחרונים שעלינו להגן הם האמזונס שבברזיל, יערות העד של אפריקה ויערות הגשם באינדונזיה. חלקות היער שנותרו משפעות על מזג האוויר ברמה היומיומית, וגם מסייעות בייצוב ואיזון האקלים לאורך זמן ע"י אחסון כמויות עצומות של פחמן. כריתת ושריפת היערות משחררים את הפחם לאטמוספרה, וגורמים להתחממות גלובלית ולשינויי האקלים.

דיונים בין לאומיים חשובים, המתקיימים עכשיו, יכריעו האם נוכל לשמור את ההתחממות הגלובאלית מתחת לעלייה של שתי מעלות בממוצע, הרמה הנחשבת כ"בטוחה" המומלצת ע"י האו"ם. כדי לעמוד ביעד זה, עלינו למנוע את הרס היערות מידית.

היערות חיוניים לכולנו

בנוסף לאחסון הפחמן היערות חיוניים לשמירת המגוון הביולוגי, אשר לטענת המדענים יעזור לנו להסתגל לשינוי האקלים בעתיד ע"י אספקת מוצרים חיוניים כמים, מזון ותרופות.

במהלך עשר השנים האחרונות היו לנו כמה ניצחונות חשובים:

  • איזור האמזונס בברזיל הרוויח מפיקוח על הכריתה והקפאת גדול הסויה באזורי היער המבואר.
  • יער הגשם הקנדי Great Bear זכה להגנה ב 2009 לאחרי קמפיין ממושך של גרינפיס,Sierra Club , ו ForestEthics -  מדובר בחלקת יער ששטחו כשטח מדינת בלגיה.

אך הדרך עוד ארוכה. בכדי להגן על האקלים ולשמר את יערות העד האדירים עבור הדירות הבאים, עלינו לחדול מכריתת היערות לחלוטין עד שנת 2015.

יערות למען האקלים -  יש פתרון

המו"מ להקמת מנגנון להגנת היערות כולל מימון למדינות המתפתחות כסיוע בהשגת היעדים של צמצום הפליטות. גרינפיס פיתח הצעה בשם "ייעור למען האקלים" כדי שהמנגנון יתקיים בצורה יעילה ושוויונית.

תמונות ממאבקינו להצלת היערות בעולם

 

העדכונים האחרונים

 

הטוב, הרע והסינטטי - המדריך לבחירת מוצרי עץ`

חדשות | 20 אוגוסט, 2014 בשעה 12:00

בחודשים האחרונים מנהל ארגון גרינפיס מאבק עיקש וחשוב להצלת יערות הגשם של האמזונס, במהלכו חשפנו את הנזק שגורמים חוטבי העצים הלא חוקיים, את אזלת היד של רשויות החוק המשתפות פעולה עם הפשע במקום לאכוף ולהתריע, ואף הצגנו את מיקומה של ישראל ברשימת...

הרס האמזונס? לא במחסן העצים של החנות שלי!

חדשות | 29 מאי, 2014 בשעה 19:00

יערות הגשם באמזונס היו אמורים להינצל מכריתה בלתי חוקית, אך עברייני העץ חזרו – והדבר גורם בעיות קשות לחברות כמו Jewson, הסוחרות בעץ שמקורו בברזיל.

6 סיבות למה חשוב לעצור את בירוא היערות

חדשות | 25 מאי, 2014 בשעה 12:30

במהלך השנים האחרונות, התקדמנו כברת דרך מהותית בדחיפת חברות ענק במשק לעבר אימוץ מודלים עסקיים ידידותיים ליערות. אפשר היה לחשוב שהמשמעות של זה היא שבירוא היערות מתחיל להיות נחלת העבר. היינו רוצים שכך יהיה המצב. לצערנו, האיומים על היערות רק הולכים...

חברת P&G מקבלת תזכורת: אין "קיימות" בהרס יערות

חדשות | 1 אפריל, 2014 בשעה 10:25

חברת פרוקטר אנד גמבל ממשיכה להתעלם מכמעט 400,000 מאתנו, שכתבו למנכ"ל החברה אלן ג. לאפלי. בעוד שהיא ממשיכה לטעון כי היא "מחויבת לשמן דקלים ממקור בר קיימא".

4 סיבות למה כדאי לכולנו לדאוג ליערות

חדשות | 27 מרץ, 2014 בשעה 12:00

אנחנו לא יכולים להמשיך לחיות ללא יערות בריאים ומשגשגים. לכן גרינפיס יוצאת בקמפיינים להגנתם. ביום היערות הבינלאומי הזה, אנחנו רוצים לחלוק אתכם כמה סיבות למה עליכם לעזור.

החשיבות של להיות עץ גדול

חדשות | 20 מרץ, 2014 בשעה 11:36

ידוע לנו שהיערות הם אזורים עתירי מגוון ביולוגי וידוע לנו שהם מספקים לנו שירותים אקולוגיים חיוניים, כמו ויסות זרימות מים והשפעה על דפוסי מזג אוויר. אחד השירותים האקולוגיים שמרבים לדון בו בימינו הוא התפקיד שממלאים היערות בהסדרת כמויות גז החממה,...

פרויקט שמן הדקלים של הראקלס בקמרוּן בעצירה

חדשות | 27 מאי, 2013 בשעה 15:48

ברוס ורובל, מנכ"ל 'הראקלס פארמז', טוען שהמאמצים שמשקיעה החברה שלו בשיטוח שטח נרחב מיערות הגשם הצפופים של קמרון במטרה לפתח מטעי שמן דלקים נולדו מתוך שאיפה לטפל 'בצורך הומניטרי דוחק'. ובכל זאת, השבוע נאלצה הראקלס להשעות את פעילותה בקמרון לאחר...

סילוקה של משמידת היערות מהמועדון

חדשות | 21 מאי, 2013 בשעה 15:40

היה זה אחד מאותם ימים מיוחדים, שבהם אפשר להרגיש את השינוי באוויר – גם אם מדובר בניצחון קטן בלבד, מבחינתנו זהו ניצחון חשוב. אתמול קיבלנו אישור על כך שיצרנית שמן הדקלים ומשמידת היערות הידועה לשמצה דוטה פאלמה (Duta Palma) סולקה סוף-סוף מפורום...

מצילים את יערות הגשם

חדשות | 5 אפריל, 2012 בשעה 16:08

האמזונס הם יערות הגשם הגדולים ביותר בעולם, המכיל חיות וצמחים נכחדים יותר מכל מקום אחר בכדור הארץ. אך היערות הנפלאים האלה תקועים בין הפטיש והסדן של שתי כוחות גדולים: הרס היערות על-ידי תאגידי ענק וכמובן: שינויי אקלים. גרינפיס נאבק כדי לעצור את הרס...

שנה לאחר התחייבות “נסטלה” להניח ליערות הגשם. מה השגנו מאז?

חדשות | 2 יוני, 2011 בשעה 11:51

עברה שנה בדיוק מאז הצלחת הקמפיין שקרא לחברת הענק ”נסטלה” להניח ליערות הגשם באינדונזיה. בזכות לחץ מאסיבי מצד אנשים בכל רחבי העולם הבאנו יחד להסרתם של מוצרים התורמים להרס יערות הגשם בשרשרת האספקה של ענקית המזון.

1 - 10 מתוך 20 תוצאות.

נושאים
תגיות